4e afd. 27 juni 1974 82 2. Op grond van bijzondere omstandigheden, te zijner beoordeling, kan de burgemeester hetzij voor alle, hetzij voor bepaalde inrichtingen de in het vorigs lid genoemde tijdstippen wijzigen. Artikel 86. 1. Gedurende de tijd, door de burgemeester in bijzondere omstandigheden, zulks te zijner beoordeiing, in het belang van de openbare orde of zedelijkheid in een door hem af te kondigen besluit bepaald, is het de houder van een inrichting verboden: a. zijn inrichting geopend te hebben of daarin een of meer bezoekers toe te laten of te hebben; b. in zijn inrichting alcoholhoudende dranken te schenken, toe te die- nen of te verstrekken. Artikel 87. 1. Het is verboden gedurende de tijd, dat een inrichting ingevolge artikel 85 of krachtens een op grond van artikel 86 door de burgemeester geno- men besluit niet voor het publiek geopend mag zijn, zich daarin als bezoeker te bevinden. 2. De bezoeker die zich in strijd met het in lid 1 bepaalde in een in- richting bevindt, is verplicht op eerste aanzegging van de houder of op vordering van een ambtenaar van politie te vertrekken. 3. Voor de toepassing van dit artikel en van de artikeien 85 en 86 worden onder bezoekers verstaan allen die zich in een inrichting bevinden of daarin toegelaten worden, met uitzondering van: a. de houder van de inrichting, het dienstdoend buitenshuis wonende personeel en de tot het inwonende gezin behorende personen, inwonend dienstpersoneei daaronder begrepen; b. de buitenshuis wonende bloed- of aanverwanten van de houder van de inrichting, in de rechte lijn onbepaald en in de zijlijn tot en met de derde graad; c. indien sprake is van een inrichting als bedoeld in artikel 59, hen wier namen in het register, bedoeid in artikel 438 van het Wetboek van Strafrecht, zijn aangetekend, tenzij mocht blijken, dat dit in strijd met de waarheid geschiedde; d. hen wier tegenwoordigheid wegens dringende omstandigheden vereist wordt. Paragraaf 6. Toezicht op i/irichtinqenwaar uitsluitend etensv/aren worden verkocht of waarin bedrijfsmatig a'lcoholvrije drank voor ge- bruik ter plaatse wordt verstreTjT Artikel 88. Ten aanzien van inrichtingen als bedoeld in deze paragraaf is het bepaalde in de artikeien 81, 82, 85, 86, eerste lid, sub a en 87 van overeenkom- stige toepassing. -17-

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 54