4e afd. 27 juni 1974 82 Artikel 116. 1. Het is aan een niet tot een begrafenisstoet behorend persoon verboden een begraafplaats te betreden, indien hem door het personeelbeiast met het toezicht op de begraafplaats dan wel door een ambtenaar van politie, de toegang wordt geweigerd. 2. Het is verboden op of bij een begraafplaats tegen de wil van de naaste familieleden te fotograferen. Afdeling 3. Verontreiniging van lucht, bodem en water Artikel 117. 1. In andere gevallen dan bedoeld in de Hinderwet en onverminderd het bepaaide in de Wet verontreiniging oppervlakte-wateren en de Veror- dening bescherming bodem en grondwater Noord-Holland,is Iiet verboden. a. enige stof welke hinderlijk stank verspreidt, het water veront- reinigt of voor de gezondheid schadelijk kan zijn, in een open- baar water, een water dat met een openbaar water in verbinding staat of een goot, dan wel op of nabij een voor het publiek toe- gankelijke plaats te werpen of te laten lopen, dan wel deze stof op of aan de weg te werpen of te hebben; b. tussen 7 en 20 uur in de bebouwde kom der gemeente een verzamel- plaats van faecale of andere stankverspreidende stoffen te ledi- gen of deze over de weg te vervoeren en anders dan in een zodanig gesloten ton, kar, kruiwagen of vaartuig, dat geen hinderlijke of schadelijke uitdampingen worden verspreid; ceen ton, emmer of ander voorwerp, bestemd voor het bergen van faecaliën, op of aan de weg te plaatsen of te hebben. 2. Het in het vorige lid, onder b, verbodene geldt niet voor het perso- neelbelast met de openbare reiniging, voor zover betreft de daarin genoemde uren. Artikel 118. Het is verboden afval of vuil buitenshuis te verbranden, indien daardoor hinder, last of gevaar kan worden veroorzaakt. Artikel 119. In andere gevallen dan die waarin de Hinderwet van toepassing is, is het verboden huiden of afval van dieren, alsmede dode dieren te brengen of te hebben op een plaats waar zulks door stank hinden kan veroorzaken. Artikel 120. Het is verboden emmers, bakken, plastic zakken of containers voor het bewaren van as, vuilnis, huisafval of andere stoffen: a. op of aan de weg te plaatsen of te doen plaatsen: - tenzij die voorwerpen op behoorlijke wijze zijn afgedekt; - op andere dagen dan waarop de dienst der gemeentereiniging zich -24-

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 61