27 juni 1974 3e afd. GARANTIE HYPOTHECAIRE LENINGEN WONINGBOUW GELEERDENWIJK Heemstede, 5 juni 1974 Aan de Raad, Door tussenkomst van de N.V. Bemiddelend orgaan van het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten hebben 11 personen verzocht rente en aflossing te garanderen van de door hen te sluiten hypothecaire leningen voor de bouw van een woning in de Geleerdenwijk, gelegen ten noorden van de Eykmanlaan en ten oosten van de Leidsevaart (complex 12 casco- woningen). De gemeentelijke garantie wordt verleend op de wijze en in de geval- len, als bedpeld in het Besluit geldelijke steun volkshuisvesting en de Beschikking geldelijke steun eigen woningen 1968. De belangrijkste bepalingen hieruit zijn de volgende: 1. Het verzoek om garantie moet worden gedaan via een bemiddelend orgaan. 2. De iening bedraagt ten hoogste 95% van de kosten van het verknj- gen in eigendom van de woning, mits de begunstigde jonger ts dan 65 jaar. Is de begunstigde 65 jaar of ouder dan wordt dit percen- tage verlaagd tot 90. 3 De kosten van het verkrijgen in eigendom van de woning mogen het maximum, bepaald in de Beschikking geldelijke steun eigen wonmgen niet overschrijden. 4. De looptijd van de lening is niet korter dan 5 jaar en niet langer dan 30. jaar. 5. In het verlies, dat de gemeente eventueel lijdt uit hoofde van de garantie, draagt het Rijk 50» bij. De leningen zullen worden verstrektdoor de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten aan de personen en tot de bedragen overeenkomstig de bij dit ontwerp-besluit behorende lijst. Het Bemiddelend orgaan van het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten heeft blijkens de voor u ter inzage liggende bescheiden geadviseerd de gevraagde garanties te verlenen.

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 7