4e afd. 27 juni 1974 VOORBEREIDING HERZIENING BESTEMMINGSPLANNEN 83 Heemstede, 11 juni 1974 Aan de Raad, Bij uw besluit van 28 juni 1973, nr. 66, hebt u verklaard dat een her- ziening van het bestemmingsplan voor enige terreinen wordt voorbereid. Dit besluit, dat op 1 juli a.s. vervalt, betrof de volgende terreinen: a. de terreinen geiegen ten westen van de spoorlijn en ten noorden van de Zandvoortselaan; b. een strook, variërende van 40 tot 80 m breedte, gelegen onmiddellijk ten westen van de spoorlijn en ten zuiden van de Zandvoortselaan, voot zover niet opgenomen in het gebied waarvoor bij uw besluit van 24 mei 1973, nr. 54, de herziening van het bestemmingsplan in voorbereiding werd verklaard. De vaststel1ing van het voorbereidingsbesluit voor deze terreinen hield verband met het besluit van de Provinciale Staten tot herziening van het streekplan voor Zuid-Kennemerland, waarbij voor de z.g. noord-zuid- verbinding werd gekozen voor het spoorlijntracê. In afwachting van de totstandkoming van een bestemmingsplan dient voor de sub a en b genoemde terreinen opnieuw een voorbereidingsbe- sluit te worden genomen, teneinde ongewenste bebouwing te kunnen weren. c. een strook ter breedte van 70 m, gelegen onmiddellijk ten westen van het gedeelte Herenweg tussen de Mar.padslaan en de Rivierenbuurt, als- mede een strook van 65 m, gelegen ten zuiden van de Schielaan. Het vigerende bestemmingsplan staat voor de eerste strook een cpen bebouwing van 1 2 woningen aaneen toe, hetgeen in strijd is met het streekplan, dat voor de terreinen tussen de Rivierenöuurt en de Manpadslaan de bestemming "beperkt agrarisch bearijf" inhoudt. Een nieuw voorbereidingsbesluit is nodig om bebouv/ing in strijd met het streekplan te kunnen weren. De tweede strook is opgenomen in het ontwerp-bestemmir.gsplan voor het terrein ten zuiden van de Schielaan, hetwelk inmiddels ter visie heeft gelegen.

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 91