120 de flatgebouwen) een tourniquet zal worden aangebracht; d. bij de toegang tot het achterterrein van de scholen zal een nieuwe terreinafscheiding met een toegangshek worden geplaatst (de be- staande afscheiding met hek verkeert in zeer slechte staat); e. op het achterterrein zal een tegelpad worden aangelegd; f. het hek, dat van het achterterrein af toegang geeft tot de Henricus- school, zal worden verplaatst naar de toegang tot de Jozefschool en ter vervanging zal een nieuw hek worden aangebracht. De kosten van een en ander worden geraamd op 34.200,--. Bedoeld achterterrein, groot 1.571 m2, is eigendom van het Kerkbestuur van de H. Bavo. Wij achten het gewenst dat dit in zijn geheeldus niet alleen voor zo- ver nodl9 voor het maken van een toegangspad, wordt aangekocht. De eigen- dom van het terrein kan mede van belang zijn met het oog op de toekom- stige bestemming van het huidige gebouw van de St. Jozefschool met bij- behorend terrein (een en ander vervalt aan de gemeente zodra in de Geleerdenwijk een nieuw gebouw voor die school in gebruik wordt genomen). Met het kerkbestuur is overeenstemming verkregen over een koopprijs van i 10,- per m2. Deze prijs is o.i. aanvaardbaar. Het op het aan te kopen terrein staande gebouw van de Postduivenver- ennging "De Vredesduif" zal o.i. voorshands gehandhaafd kunnen blijven. Wij stellen u derhalve voor te besluiten tot: 1. overneming om niet van een strookje grond, groot 16 m2, gelegen aan de Herenweg, van de Stichting R.K. Onderwijs Heemstede; 2. aankoop van het achter het gymnastieklokaal van de Henricus-mavo gelegen perceel, groot 1.571 m2, van het Kerkbestuur van de H. Bavo voor de prijs van 15.710,--; 3. beschikbaarstel 1 ing van een krediet ad 34.200,— voor het treffen van de hiervoor omschreven voorzieningen. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester, P.M. v. Drooge, l.s. O.H. van Wijk, l.b. 4e afd. 29 augustus 1974

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 118