2e afd. 29 augustus 1974 HO VERORDENING INZAKE HET VERLENEN VAN STUDIEFACILITEITEN AAN AMBTENAREN Hesmstede, 6 augustus 1974. Aan de Raad, Het Centraal Bureau inzake gemeenschappelijke behandeling van gemeente- lijke personeelsaangelegenheden heeft een model-verordening inzake studiefaciliteiten voor ambtenaren doen ontworpen, zulks ter vervanging van de regeling, welke tot leidraad heeft gediend voor de bij uw besluit van 24 mei 1962, nr. 73, vastgestelde Studiekostenverordening Ambtenaren. Wij zijn van mening, dat het gewenst is de nieuwe regeling, waarover met de organisaties van overheidspersoneel op centraal niveau volledige over- ■eenstemming is bereikt, ook in deze gemeente in te voeren. Hoewel de model-verordening van een uitvoerige toelichting is voorzien. achten wij het dienstig u de voornaa.nste verschilpunten ten opzichte van de bestaande regeling nader uiteen te zetten. Een geheel nieuw element in de verordening is de paragraaf, waarin het studie- en examenverlof is geregeld. In de eerste plaats is in artikel 9 een bepaling opgenomen met betrekking tot het verlenen van studieverlof voor net volgen van lessen in dienst- ti jd. Met deze bepaling, welke als'een complementaire voorziening kan worden be schouwd van de regeling, neergelegd in artikel F 28, lid 1, van het Alge- meen Ambtenarenreglement, wordt beoogd te garanderen, dat ook voor niet direct op de openbare dienst gerichte opleidingen aanspraak op studiever- lof bestaat. In artikel F 28, lid 1, van het Algemeen Ambtenarenreglement is het ver- lenen van verlof geregeld voor wël op de openbare dienst gerichte op- leidingen. De artikelen 10 en 11 bevatten twee facultatieve bepalingen, waarin aan ons college de bevoegdheid wordt overgelaten om studieverlof te verlenen in de gevallen, waarin de lessen buiten diensttijd dan wel schrifteiijk worden gevolgd (art. 10), alsmede om verlof te verler.en ter voorberei- ding op een examen (art. 11).

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 63