110 75 voor cursus-, les- of collegegelden, examen- en diplomagelden, als- mede studiemateriaal met uitzondering van schrijfbehoeftenver- zendkosten, duurzame gebruiksartikelen en niet verplicht voorge- schreven met de studie verband houdende boeken. 100 voor noodzakelijke reis- en verblijfkosten, met dien verstande, dat de reiskosten worden berekend naar de minst kostbare wijze van ver- voer met een openbaar middel van vervoer en dat geen vergoeding worc gegeven, indien de lessen worden gevolgd of het examen wordt afgelec. binnen het in artikel F 18 van het Algemeen Ambtenarenreglement be- doeld gebied. Artikel 8 1. Vergoeding van studiekosten wordt eerst gegeven, nadat de ambtenaar schriftelijk heeft verklaard, dat hij de uit dien hoofde genoten bedragen zal terugbetalen, indien: a. hij de hem ingevolge artikel 6 opgelegde verplichting niet nakomt; b. hij de studie, waarvoor de vergoeding is verleend, beëindigt voor- dat de in artikel 4 bedoelde termijn is verstreken zonder dat de studie tot het behalen van een diploma heeft geleid; c. de vergoeding wordt gestaakt op grond van artikel 5; d. hij op eigen verzoek of tengevolge van aan hemzelf te wijten feiteri of omstandigheden wordt ontslagen voor het einde van de studie, waarvoor vergoeding is toegekend of binnen twee jaren na het beha- len van het voor deze studie geldende diploma; e. hij op eigen verzoek of teng.evolge van aan hemzelf te wijten feiten of omstandigheden wordt ontslagen binnen twee jarenna het beëindi- gen van de studie zonder dat het door hem - na het verstrijken van de termijn bedoeld in artikel 4 - afgelegde examen tot het behalen van een diploma heeft geleid. 2. De terugbetalingsverplichting op grond van het gestelde in lid 1 onder b van dit artikel vervalt, indien voortzetting van de studie redelijker- wijs niet van hem kan worden verlangd. Geen terugbetaling op grond van het gestelde in lid 1, onder d en e, behoeft te'geschieden, indien de ambtenaar aansluitend aan zijn ont- slag een betrekking aanvaardt, waaraan het ambtenaarschap in de zin van de Algemene burger.lijke pensioenwet is verbonden. Indien op ae datum -5- 2e afd. 29 augustus 1974

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 67