110 van ingang van het ontslag van de in lid 1, onder d en e bedoelde termijn van twee jaren tenminste één jaar is verstreken blijft de verplichting tot terugbetaling beperkt tot 1/24 gedeelte van de ge- noten bedragen voor iedere volle maand, die aan de termijn van twee jaren ontbreekt. 3. Burgemeester en wethouders kunnen de ambtenaar op zijn verzoek, geheel of gedeeltelijk en al dan niet tijdelijk, ontheffen van de op hem rustende verplichting tot terugbetaling Onverminderd het bepaalde in artikel F 28, lid 1, van het Algemeen Ambtenarenreglementwordt voor het volgen van lessen, die in diensttijd worden gegeven, verlof met behoud van bezoldiging verleend tot ten hoog- ste één dag per week, gemiiddeld over een jaar berekend. Artikel 10 1. Aan de ambtenaar, die een opleiding volgt, niet behorende tot die ge- noemd in artikel 9, kan studieverlof worden verleend, en wel een halve dag per vier weken voor opleidingen van lager niveau; een halve dag per twee weken voor opleidingen van middelbaar niveau en een halve dag per week voor opleidingen van hoger niveau. 2. De in het vorige lid bedoelde opleidingen zijn,gerangschikt naar het niveau, waartoe zij voor de toepassing van dit artikel geacht worden te behoren, opgenomen in de bij deze verordening behorende bijlage I. 3. Voor opleidingen, welke niet in bijlage I zijn vermeld, worden de niveaus geval voor geval bepaald. Artikel 11 Ter voorbereiding op een de studie of een afgerond deel daarvan afslui- tend examen kunnen burgemeester en wethouders aan de ambtenaar verlof verlenen tot een maximum van vijf halve dagen per studie. 2e afd. 29 augustus 1974 Verlof Artikel 9

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 68