26 september 1974 WIJZIGING VERGOEDING GODSDIENSTONDERWIJS Heemstede, 17 september 1974. Aan de Raad, De Kerkvoogdij der Hervormde Gemeente te Heemstede heeft mede namens de afdeling Heemstede-Bennebroek van de Nederlandse Protestantenbond gevraagd om de gemeentelijke vergoeding voor het geven van godsdienst- onderwijs op de openbare scholen te verhogen. Bij uw besluit van 25 oktober 1973, no. 112, werd deze vergoeding met ingang van 1 januan 1974 vastgesteld op f 17,-- per gegeven les. Ter toelichting van het verzoek wordt het volgende opgemerkt. De leerkrachten van de Hervormde Gemeente en van de Protestantenbond die gedurende de afgelopen jaren godsdienstonderwijs aan de leer- 1 ingen van de openbare iagere scholen hebben gegeven, zullen de Tes- sen in verband met hun leeftijd binnenkort beëindigen; beide ieer- krachten werden voor hun lessen bezoldigd met een bedrag gelijk aan de gemeentelijke vergoeding. Thans dient rekening te worden gehouden met het feit dat aan een nieuwe leerkracht een hogere bezoidiging zal moeten worden toegekend, namelijk een bezoldiging weike gelijk is aan die van een bevoegde leerkracht bij het lager onderwijs, te weten f 28,- per uur. Ver- zocht wordt de gemeentelijke vergoeding met ingang van het schooljaar 1974/1975 te verhogen tot dit bedrag. InwiT 1 iging van het verzoek lijkt ons redelijk. Ook de gemeente Haarlem subsidiëert het godsdienstonderwijs op de openbare schoien voor 100%; het tekort van de Haarlemse Veremging tot Verspreiding van Bijbelkennis, welke vereniging in Haarlem het godsdienstonderwijs verzorgt, wordt namelijk in zijn geheel door die gemeente vergoed. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit stellen wij u voor de vergoe- ding te verhogen door wijziging van de desbetreffende verordemng. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretarisDe burgemeester J.M.Kruitwagen. W.H.D.Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 17