2e afd. 28 november 1974 lbb 5e WIJZIGING BEZOLDIGINGSVERORDENING AMBTENAREN 1971 Heemstede, 15 oktober 1974. Aan de Raad, In verband met het in uw vorige vergadering genomen besluit tot wijzi- ging van de organisatie van de brandweer, bij welk besluit u o.m.in- stemde met de aanstelling van enkele beroepskrachten bij de vrijwillige brandweer, zijn enkele aanvullingen va.n de bezoldigingsverordening nood- zakel i jk. In de eerste plaats dienen voor de toekomstige beroepsfunctionarissen t.w. de commandant en een brandwacht afzonderlijke functies en salaris- schalen in de verordening te worden opgenomen. Wij hebben daarbij aan- sluiting gezocht bij de in het rijksbezoldigingsbesluit opgenomen rangs- benamingen. Teneinde in de toekomst niet gebonden te zijn aan ëén ranq voor de te benoemen functionarissen hebben wij in totaal een vijftal brandweer- functies opgenomen. Omdat de rangsbenamingen minder passen bij het m bijlage A van de verordening opgenomen rangenstelsel hebben wij de brandweerfuncties ondergebracht in een afzonderlijke bijlage C. Verder hebben wij in artikel 15 van de verordening de aanspraak op een maandelijkse kleding-toelage opgenomen. De bedragen zijn gelijk aan die, welke gelden voor het geüniformeerde politie-personeel Tenslotte is in artikel 17, 2e lid, de basis gelegd voor de toekenning van een vergoeding voor de vervulling van wacht- en consignatiediensten door het personeeldat in beroepsdienst bij de brandweer werkzaam zal zijn. Over een en ander heeft uitvoerig overleg plaats gehad met de Rijksin- spectie van het Brandweerwezen te Haarlem. De commissie voor georganiseerd overleg is over de voorgestelde wijzi- gingen gehoord; het desbetreffende advies ligt voor uw leden bij de stukken ter inzage. Wij stellen u voor tot wijziging van de bezoldigingsverordening te be- sluiten door vaststelling van het u hierbij aangeboden ontwerp-besluit. Burgemeester en wethouders van i-:. icDE, De secretaris, De burger.eevter, J.M.Kruitwagen. W.H.D.Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 17