1. Indien de vrijwilliger ontsiag verzoekt, wordt hem dit eervol ver- leend. 2 Dit ontslag wordt niet verleend met ingang van een datum gelegen binnen een maand dan wel iater dan drie maanden na de datum waarop het verzoek om ontslag is ingekomen. 3. Indien de vrijwilliger dit verzoekt, kan van het bepaalde în het tweede lid worden afgeweken. 4. Indien een strafrechtelijke vervolging tegen de ambtenaar aan- hanniq is of indien overwogen wordt hem in aanmerking te brengen voor discîplinaire straf, kan het nemen van een beslissing op een verzoek om ontslag worden aangehouden totdat de uitspraak van de strafrechter of de beslissing inzake de disciplinaire straf onher roepeiijk is geworden. Artikel G 4. 1 Burgemeester en wethouders verlenen de vrijwi11iger ongevraagd eervol ontslag op grond van het bereikt hebben van de 55-jarige leeftijd. Dit ontslag gaat in op de eerste dag van de maand vol- gende op die waarin de leeftijd van 55 jaar îs bereikt. 2. Ten aanzien van de officieren kan in bijzondere gevallen van de in het eerste lid genoemde leeftijd worden afgeweken, mits zij op qrond van de organisatie van de brandweer in de uitoe,ening van'hun functie bij brand worden bijgestaan door eenof meer an- dere officieren, met dien verstande dat betrokkenen in îeder ge val bij het bereikt hebben van de 60-jarige leeftijd op de în het eerste lid bedoelde wijze worden ontslagen. 3. Het inqaan van het ingevolge het bepaalde in de vorige leden te verlenen ontslag kan, indien het opschorten van de ingangsdatum van het ontslag door burgeneester en wethouders in het belanq van de dienst wordt geacnt, mits de vnjwil nger zulks hee /ver zocht of daarmede instemt en hij blijkens het ingewonnen adv e van een door burgemeester en wethouders aangewezen geneeskundige 1ichamelijk en psychisch in staat kan worden geacht zijn ^etrek- kinq te blijven vervullen, voor de duur van ten hoogste een jaar worden opgeschort, welke duur onder genoemde voorwaarden telkens met ten hoogste een jaar kan worden verlengd, doch met langer dan tot de eerste daq van de maand volgende op die waarin de leeftijd van 65 jaar'is bereikt. Niettemin kunnen burgemeester en wethouders aan de vrijwilliger die tussentijds blijkens he^ a vies van een door burgemeester en wethouders aangewezen genees- kundige ongeschikt is geworden voor de verdere vervullmg van zijn betrekkinq, eervol ontsiag verlenen met ingang van de eerste van de maand vôlgende op die waarin het advies van de genees un ge door burgemeester en wethouders ter kenms van de vnjwiiliaer gebracht. Artikel G 5. 1. Burgemeester en wethouders kunnen de vrijwilliger onqevraagd^ont- slag verlenen op grond van: 2e afd. 28 november 1974 158 Artikel G 3.

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 39