28 november 1974 VASTSTELLING EXPLOITATIEVERGOEDING VOOR BIJZONDERE KLEUTERSCHOLEN OVER 1973 Heemstede, 12 november 1974. Aan de Raad, Ingevolge artikel 73 der Kleuteronderwijswet vergoedt de gemeente jaarlijks aan de besturen der bijzondere kleuterscholen de exploi- tatiekosten van die scholen. De aan de bijzondere kleuterscholen uit te keren bedragen worden door de Minister van Onderwijs en Wetenschappen voor elk jaar af- zonderlijk vastgesteld. Ter bestrijding van de kosten van onderhoud, verlichting, verwar- ming en schoonhouden van de schoolgebouwen, wordt een bedrag per lokaal vergoedterwijl als vergoeding van de kosten van het onder- houd van schoolmeubelen en van het onderhoud en de aanschaffing van ontwikkelingsmateriaalhulpmiddelen en schoolbehoeften een bedrag per kleuter wordt uitgekeerd. Deze bedragen zijn voor 1973 bepaald op f 2.275,- per lokaal en op f 28,90 per kleuter. Indien de school de beschikking heeft over een speel- of werklokaal met een vloeroppervlakte van meer dan 70 m2 wordt het lokaal voor de bepaling van het aantal voor vergoeding in aanmerking komende loka- len gelijk gesteld met anderhalf leslokaal. De kosten van de door de gemeente aan de bijzondere kleuterscholen te verlenen vergoedingen worden door het Rijk aan de gemeente terugbe- taald, hetgeen over 1973 tot nu toe slechts bij wijze van voorschot is geschied. Vooruitlopende op de definitieve afrekening hiervan stellen wij u voor tot toekenning van de exploitatievergoeding aan de bijzondere kleuter- scholen over het jaar 1973 over te gaan. Een ontwerp-besluit bieden wij u hierbij aan. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester, J.M.Kruitwagen.W.H.D.Quarles van Ufford,

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 65