2e afd. 28 rmember 1974 UITKERINGSVERORDENING FUNCTIONEEL LEEFTIJDSONTSLAG Heemstede,15 oktober 1974. Aan de Raad, In het kader van de aanstelling van enkele beroepskrachten bij de vrij- willige brandweer is het noodzakelijk, dat door uw college een verorde- ning wordt vastgesteld, waarin het zogenaamde functioneei 1eeftijdsont- slag van de desbetreffende functionarissen en het recht op een uitkering tot de datum van pensionering worden geregeld. Een dergelijke regeling is, sedert de invoering van de Algemene burgei lijke pensioenwet, eveneens van kracht voör het politie-personeelwaar- voor een leeftijdsgrens is bepaald van 50 jaar. De uitkeringsregeling moet worden gezien als een financiële overbrugging voor de periode, gelegen tussen de datum van ingang van het ontslag en de datum, waarop aanspraak op pensioen ontstaat. Voor de beantwoording van de vraag, welke leeftijdsgrenzen voor het toe- komstige beroepsbrandweerpersoneel dienen te worden gesteld, hebben wij ons nader geöriënteerd aan de hand van beschikbaar zijnde gegevens van andere gemeenten, die beroepsbrandweerpersoneel in dienst hebben. Daarbij is komen vast te staan, dat in de meeste gemeenten voor de brand weerofficieren een 1eeftijdsgrens van 60 jaar is vastgesteld en voor de overige personeelsleden een 1eeftijdsgrens van 55 jaar Wij menen, dat het g'ewenst is voor het toekomstige beroepsbrandweerperso neel dezer gemeente eenzelfde gedragslijn te volgen. Een en ander is nader uitgewerkt in artikel 11 van bijgevoegd ontwerp- besluit tot vaststelling van de Uitkeringsverordening functioneel leef- tijdsontslag. Wij stellen u voor dit ontwerp-besluit vast te stellen. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester J.M.Kruitwagen. W.H.D.Quarles van Ufford. - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 9