2 8 NOV. 1974 "PO dotnnihpr 1q74 142 2E WIJZIGING VERORDENING BEGRAAFRECHTEN Heemstede, 1 oktober 1974. Aan de Raad, Zoals wij reeds in de aanbiedingsnota bij de begroting voor 1975 ver- meldden, achten wij het niet verantwoord dat een tekort van de be- graafplaats ad f 100.000,— ten laste van de algemene dienst blijft. Tot nu toe is er steeds naar gestreefd het dekkingspercentage op 75 te handhaven. Dit betekent, dat de begraafrechten met 25% zullen moe- ten worden verhoogd. De aanvaarding van ons voorstel betekent een verhoging van de inkom- sten met een bedrag van f 37.500,-, zodat het tekort nog f 62.538,- zal bedragen. Ingevolge artikel 10 van de verordening is het mogelijk de onderhouds- rechten voor 10 jaar af te kopen. Gaat men hiertoe over dan hoeft slechts voor 8 jaar betaald te worden. Handhaving van deze reductie is niet gewenst. Bij de huidige ontwikke- ling van lonen en prijzen valt er niet aan te ontkomen de tarieven binnen 10 jaar opnieuw te herzien. In dat geval zullen degenen, die de onderhoudsrechten hebben afgekocht, voldoende baat uit hun handelwijze trekken. Volgens artikel 32, tweede lid, van de Wet op de Lijkbezorging mag voor het inschrijven en overboeken van graven in een daartoe bestemd regis- ter voor iedere boeking of overschrijving f 3,-- worden geëist. De ver- ordening dient hieraan te worden aangepast. Wij stellen u voor tot wijziging van de verordening te besluiten over- eenkomstig bijgaand ontwerp. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE De secretaris, De burgemeester J.M.Kruitwagen. W.H.D.Quarles van Ufford 6e afd.

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 23