20 december 1974 171 inkomen of het aangegeven tarief onmogelijk is, althans hoge kosten met zich zou brengen (de belastingdienst mag geen gegevens over het inkomen verstrekken) Met betrekking tot de kostprijs per leerling merken wij nog op dat deze naar de toestand op 1 januari 1974 bruto f 1.354,-- per wekelijks klokuur bedroeg. In vergelijking tot de.kosten van verscheidene andere muziekscholen, zoals deze blijken uit statistische gegevens, is dit bedrag niet hoog; hierbij dient men evenwel te bedenken dat de huis- vestingskosten laag zijn, hetgeen uiteraard verband houdt met r.et feit dat de huisvesting in feite volstrekt onvoldoende is (geen enkel lokaal voldoet aan de geldende normen). Zodra de school zal zijn geves- tigd in het voormalige E1 isabeth's Gasthuis, waartoe de gemeenteraad van Haarlem heeft besloten, zullen de kosten hoger worden. Hierbij speelt ook het aantal dependances een rolzoals beker.d heeft de muziekschooi een dependance in de Dreefschoolalhier; over het vestigen van depen- dances in andere buitengemeenten vindt nog overleg plaats. De efficiency van de muziekschool heeft de aandacht van de beheerscom- missie en de directie. Momenteel is een efficiency-onderzoek bij de administratie gaande. Met een eventueel algeheel efficiency-onderzoek kan beter gewacht worden tot de huisvestingsmoeilijkheden zijn opge- lost. De ernstige moeilijkheden met betrekking tot de Volksmuziekschool en personeelsproblemen bij de betrokken Haarlemse secretarie-afdeling zijn er de oorzaak van geweest dat nog geen ontwerp is samengesteld van een gemeenschappelijke regeling voor een intergemeentelijke school De portefeuil1ehouders Culturele Zaken van Haarlem en de vier buiten- gemeenten zullen hierover zeer binnenkort een bespreking hebben. Er dient naar ons oordeel naar gestreefd te worden dat uiterlijk op 1 augustus 1975 de school intergemeentelijk wordt. Wij zullen de raads- commissie voor Culturele Zaken regelmatig op de hoogte houden van de vorderingen welke bij de voorbereiding gemaakt worden (evenals dit in het verleden ook is gebeurd). Tenslotte delen wij u nog mede dat het in de ontwerp-begroting voor 1975geraamdé subsidie is gebaseerd op 320 Heemsteedse leerlingen en een kostprijs (na aftrek van lesgelden) van f 410,— per leerling. -5- 4e afd.

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 39