4e afd. 172 Heemstede, 26 november 1974. Aan de Raad, Het Vormingscentrum "de Mast", te Noordwijkerhout, heeft verzocht voor 1973_ een bijdrage in het exploitatietekort toe te kennen op basis van het aantal Heemsteedse leerlingen. Het vormingswerk voor jonge volwassenen wordt ingevolge de Rijksrege- ling Subsidiëring Vormingswerk leerplichtvrije jeugd door het rijk gesubsidieerd op basis van 45% der personeelskosten en 40% der overige kosten; de provincie geeft een subsidie van 15%. De deelnemersbijdragen en gemeenteiijke subsidies vormen de overige inkomsten. In 1973 telde het vormingscentrum twee Heemsteedse deelnemers; op ba- sis van het aantal lesuren van deze deeinemers is de bijdrage van onze gemeente in het exploitatietekort berekend op f 287,47. Wij stellen u voor met ingang van 1973 een subsidie toe te kennen in het netto-exploitatietekortzulks op basis van het aantal Heemsteedse deelnemers. De Beiaardencommissie van de Hixed Hockevclub "Alliance" organiseert jaarlijks op Tweede Kerstdag een bijeenkomst voor bejaarden în het clubhuis van"Alliance". De hieraan verbonden kosten worden na aftrek van de geraamde inkomsten voor 1974 begroot op f 1.490,--. Het belang van een dergeiijke ontmoetingsmogelijkheid voor bejaarden rechtvaardigt o.i. zeker het toekennen van een gemeenteljke bijdrage. Wij stellen u voor een subsidie te verlenen van 75% in het exploitatie' tekort, zuiks tot een maximum van f 1.100,--. Ingevolge de onlangs in werking getreden Interim-rijksbijdrageregelîng plaatselijk vrijwilligers jeugd- en jongerenwerk bestaat de mogelijk- heid in dit subsidie een rijksbijdrage aan te vragen. Deze bijdrage, welke maximaal 50% van de projektkosten (in het onderhavige geval dus f 745,--) kan bedragen, is inmiddels bij het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk aangevraagd. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 43