28 NOV. m Het "Tarief behorende bij de legesverordening" werd laatstelijk gewij- zigd bij uw besluit van 29 april 1971, nr. 51. Nu sedert deze wijziging meer dan 3J jaar is verstreken, achten wij het qewenst dat de in dat "Tarief" genoemde bedragen worden aangepast aan de inmiddels sterk ge- stegen kosten. Wij hadden daartoe reeds bijna een jaar geleden een voorstel willen doen, maar wij hebben dat voornemen niet uitgevoerd, zulks in verband met de circulaire dd. 17 december 1973 van de staats- secretaris van Binnenlandse Zaken, inzake overheidstarieven. Thans kan naar ons oordeel met een verhoging niet langer worden gewacht. Voor veei bedragen is o.i. een verhoging met rond 30% gewenst; voor en- kele is een afwijkend percentage op zijn plaats. Een toelichting volgt hierna. De omvang van de bemoei'îngen met ontheffingen en vergunningen voor in- richtingen als bedoeid in de Orank- en Horecawet wettigt naar ons oor- deel een verhoging van de onder rubriek I sub A, genoemde tarieven met 50%', zulks met uitzondering van het tarief voor vergunningen m.b.t. eenmalige aktiviteiten, hetwelk van f 3,-- op f 4,-- ware te brengen. De behandeling van aanvragen ingevolge de Hinderwet vereist in het al- gemeen bijzonder veel tijd; het thans geldende bedrag ad f 40,-- dekt de door Openbare Werken en de secretarie te maken kosten bij lange na niet. Een verhoging tot f 75,-- is alleszins verantwoord. De tarieven ingevolge de Jachtwet en de Visserijwet zijn wettelijk vast gelegd; verhoging is niet toegestaan. De leges voor bouwvergunningen hangen direkt samen met de bouwkosten (4°/oo van deze kosten). Wij achten het gewenst dat hierbij een minimum wordt vastgesteld van f 20, thans moet voor vergunr.ingen voor kleine bouwwerken waarvan de kosten niet hoger zijn dan f 1.000,-- aan leges f 4,-- betaald worden, doch de door Openbare Werken en de secretarie gemaakte kosten zijn aanzienlijk hoger. _j_ 4e afd. .20-docember 1974 141 7E WIJZIGING LEGESVERORDENING Heemstede, 24 september 1974. Aan de Raad,

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 7