2e afd 28 NÛV. m 141 Trouwboekjes worden thans alleen nog geleverd in wat vroeger de luxe uitvoering werd genoemd. De leges hiervoor kunnen gehandhaafd worden op f 4,— per boekje. Een afschrift van het kiezersregister kost per stemdistrict of een deel daarvan f 20,--. De enige gegadigden voor deze afschriften zijn de politieke partijen; een verhoging achten wij voor hen niet op haar plaats. Ook een verhoging van het recht voor lijkschouw ten behoeve van cre- matie [f 25, achten wij niet juist, zulks met het oog op de wette- lijke gelijkstel1ing van begraven en cremeren. Enkele tarieven voor lichtdrukken etc., vermeld onder rubriek H van deel II, behoeven niet gewijzigd te worden, daar de huidige bedragen kostendekkend zijn. De rijksleges voor paspoorten bedragen thans f 27,--, terwijl de pro- vincie terzake f 9,-- heft. Een verhoging van het gemeentelijke leges- bedrag van f 5,— tot f 8,— achten wij alleszins verantwoord. Het bedrag voor een toeristenkaart B (f 5,--) behoeft o.i. niet ver- hoogd te worden. Een ontwerp-besluit tot vaststelling van een nieuwe Tarief-Iijst bie- den wij u hierbij ter bekrachtiging aan. Wij maken van deze gelegenheid gebruik u voor te stellen van de heffing van leges uit te zonderen het periodiek aan de redactie van dag- en weekbladen verstrekken van opgaven omtrent geborenen, overledenen, huwel ijksaangiften en huwel ijksvoltrekkingen. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester J.M.Kruitwagen. W.H.D.Quarles van Ufford. -3-

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 9