4e afd. 33 Heemstede, 11 februari 1975. Aan de Raad, Overeenkomstig uw besluit van 31 januari 1974, nr.3, betalen de niet bij een algemeen ziekenfonds aangesloten deelnemers aan de schooltandverzorging in het schooljaar 1974/75 een bijdrage van f.35,-- per kind in de kosten van deze verzorging. Voor dit bedrag worden de gebitten van de kinderen tweemaal per jaar gecontroleerd en zo nodig behandeld. Blijkens de rekening van de schooltandartsendienst over het school- jaar 1973/74 bedroegen de gemiddeide kosten toen f.64,43 per kind. De particulieren en de ziekenfondsen uit Haarlem droegen hierin f.27,91 bij, zodat de gemeente gemiddeid f.36,52 per kind moest bijpassen. Volgens de begroting voor het lopende schooljaar worden de kosten geraamd op f.69,59 per kind; de particulieren en de ziekenfondsen dragen hierin gemiddeid f.35,28 bij. De bijdrage van de algemene ziekenfondsen mag ingevolge een besluit van de Ziekenfondsraad niet meer bedrag.en dan 75% van de werkelijke kosten per deelnemer. De Haarlemse algemene ziekenfondsen stellen zich echter nog steeds op het standpunt dat voor hun verzekerden niet meer bijgedragen behoort te worden dan de gemiddelde bijdragen van de niet-verzekerden. Zoals wij u hebben medegedeeld in ons voorstel d.d.8 januari 1974, nr.3, hebben de Ziekenfondsraad en de Centraie Raad voor Sociale Tand- heelkunde geadviseerd de bijdrage van de particulieren geleidelijk in overeenstemming te brengen met het bedrag dat door de algemene zieken- fondsen mag worden betaald. Dit kan alleen geschieden door de bijdrage van de particulieren mêér te verhogen dan tot nu toe gebruikelijk was. In overeenstemming met het advies van de commissie van toezicht op de schooltandartsendienst stellen wij u voor deze bijdrage voor het school- jaar 1975/76 te bepalen op f.47,50 per kind (dit is dus minder dan genoemde 75%). Wij merken nog op dat de bijdragen van de particulieren die zijn aange- sloten bij de Stichting ter Bevordering van de Jeugdtandverzorging in

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 9