4e afd. 27 maart 1975 BESTEMMING VAN "DE MEERLHORST" 39 Heemstede, 11 maart 1975. Aan de Raad, In 1971 hebben wij onder de plaatselijke verenigingen een enquête ge- houden in verband met een eventueel te stichten gemeenschapshuis. Doel hiervan was na te gaan in welke mate en voor welke aktiviteiten de Heemsteedse verenigingen van een eventueel te bouwen gemeenschaps- centrum gebruik wensen te maken. De uitkomsten van de enquête zijn destijds bewerkt door het Provinciaal Opbouworgaan. De besturen van alle plaatselijke verenigingen zijn begin 1974 uitge- nodigd tot het bijwonen van éen bijeenkomst, waarbij van gedachten is gewisseld over de vraag naar de wenselijkheid van een gemeenschaps- centrum en/of gemeenschapsvoorzieningen in de wijken. Vervolgens zijn werkgroepen samengesteld waarvan er éên tot taak had een opiniepeiling te houden onder de Heemstedenaren individueel en in groepsverband, alsmede een inventarisatie op te maken van de bestaande accommodaties; de andere werkgroep heeft zich bezig gehouden met het onderzoeken van de behoeften die er leven onder de bevolking met betrekking tot een gemeenschapscentrum en/of het stichten van wijkvoorzieningen. De werkgroepen zijn begeleid door een opbouwwerker van het Opbouworgaan. Op 19 augustus 1974 heeft een redactiecommissie ons het rapport onder de naam "Wensenpakket" uitgebracht, waarin de resultaten van de arbeid van de werkgroepen is neergelegd. De eindconclusie van het rapport is als volgt samengevat; - een aantal Verenigingen en instellingen zou wel over wat meer accommo- datie willen beschikken, maar daar er in Heemstede nog voldoende ruim- ten zijn die aan deze vraag kunnen voldoen, lijkt het zinvol om vraag en aanbod tegen elkaar af te wegen en te bezien hoe men dit onderling kan oplossen; - uit een onder de burgerij gehouden enquête blijkt de duidelijke be- hoefte aan voorzieningen in de directe woonomgeving; daarnaast blijkt bij enige groepen en ook onder de burgerij behoefte te bestaan aar. een grote zaal voor toneel, film, muziek enz.;

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 11