4e afd. 27 maart 1975 39 - de behoeften voor de jeugd en kleinere groepen bleken moeiiijk te peilen; deze behoeften bestaan echter wel - de verenigingen en organisaties zijn over het algemeen tevreden met de ruimte waarover men beschikt; een gemeenschappelijk gebouw kan door hen slechts ten dele worden bezet; - uit de onderzoekingen is gebleken dat de bouw van een gemeenschappe- lijk centrum thans niet verantwoord is; de uitkomsten hebben onvol- doende kunnen aantonen of een goede exploitatie-opzet voor een der- gelijk kostbaar project haalbaar is; - op basis van de enquête-gegevens wil men echter niet stellen dat een centrale accommodatie niet nodig is. Tijdens de voorbereiding van het rapport kwam vast te staan dat "De Meerihorst" op korte termijn door de Openbare leeszaal en bibliotheek zou worden ontruimd. De werkgroepen achtten het gewenst dit gebouw in een experimentele fase voor enkele jaren te bestemmen tot centrum voor allerlei aktiviteiteh op sociaal en cultureel terrein. Gedacht werd aan ruimten voor kieine vergaderingen, tentoonstellingen, ruimten voor cuiturele en creatieve aktiviteiten, dependance voor de muziekschool ruimten voor maatschappelijk werk etc. Na behandeling van het rapport in vergaderingen van ons coilege en van de raadscommissie voor Culturele Zaken hebben wij besioten door een kleine werkgroep te laten peilen in hoeverre verenigingen, instellingen e.d. belangstelling hebben voor eventueel gebruik van ruimte(n) in "De Meerlhorst". Blijkens het uitgebrachte rapport hebben 14 instellingen e.d. belang- stelling voor gebruik van dat gebouw. De hierop gebaseerde bezettings- graad is beslist (nog) niet optimaal, doch voor een start is er volgens de werkgroep voldoende interesse. De diverse ruimten in het gebouw zouden moeten worden ingericht voor multifunctioneel gebruik. Na ver- loop van enige tijd zou kunnen blijken welke ruimtelijke voorzieningen nodig zijn. Op grond van de uitgebrachte rapporten stellen wij u voor in beginsel te besluiten "De Meerihorst" te bestemmen tot centrum ten behoeve van aktiviteiten op sociaal-cultureel terrein. Nadat gedurende enige jaren

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 12