I 4e afd. 27 maart 1975 NOTA "DE TOEKOMST VAN ZUID-KENNEMERLAND, UITGANGSPUNTEN EN BELEIDSMAATREGELEN" 38 Heemstede, 11 maart 1975. Aan de Raad, De Kennemerraad heeft op 22 augustus 1974 de nota "De toekomst van Zuid-Kennemerland, uitgangspunten en beleidsmaatregelen" behandeld. De Kennemerraad besloot in te stemmen met de aard en de strekking van deze nota en droeg het dagelijks bestuur op om de noodzakelijke procedures bij de organen van de deelnemende gemeenten aanhangig te maken om te komen tot overdracht van die bevoegdheden welke noodza- kelijk zijn voor: - het ontwerpen van een gewestelijk woningbouwprogramma ter bespre- king met de deelnemende gemeenten; - het ontwikkelen van een regionaal huisvestingsbeleid, waarmee de gemeenten bij de uitvoering van het plaatselijk huisvestingsbeleid rekening houden; - het ontwikkelen van een beleid tot een harmonieuze kwalitatief hoogwaardige werkgelegenheid; - het voeren van overleg met de daarvoor in aanmerking komende in- stanties terzake van het overloopbeleid. Verder werd aan het dagelijks bestuur opgedragen overigens het nood- zakelijke te verrichten ten behoeve van de realisering van de in de nota bedoelde maatregelen op korte en lange termijn. Het dagelijks bestuur van het gewest heeft ons verzocht te bevorderen dat uw raad, respectievelijk ons college, overeenkomstig het bepaalde in artikel 31 van de gewestregeling ermee akkoord gaat dat het gewest genoemde taken verzorgt. Met de aard en de strekking van de onderhavige nota kan o.i. worden ingestemd. Tegen behartiging van genoemde taken door het gewest be- staan naar ons oordeel geen bezwaren. Wij stellen u dan ook voor een besluit te nemen overeenkomstig het hierbij gevoegde ontwerp. Inmiddels hebben wij onze medewerking toegezegd aan de instelling van een drietal ambtelijke werkgroepen die elk een nota voorbereiden ten aanzien van respectievelijk een gewestelijk woningbouwprogramma, een

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 7