81 de Kuimtelijke Ordening en de Recreatie op 11 juni j.1. Een verslag van deze hoorzitting is voor u ter inzage gelegd. Overeenkomstig het advies van de beide commissies is (nogmaals) aan Bouwsolid verzocht de mogelijkheden tot vergroting van het aantal premiewoningen ten koste van het aantal vrije-sectorv/oningen te onder- zoeken. Bij de voorbereiding van het plan is namelijk aanvankelijk gesteld dat de 50 - 50 -verhouding tussen het aantal premiewoningen en het aantal vrije-sectorwoningen niet helemaal gerealiseerd kan worden; volgens Bouw-soiid was 45% premiebouw het maximaai haalbare, hetgeen zou neerkomen op 196 premiewoningen en 231 vrije-sectorwoningen. Deze aantallen en genoemd percentage zijn ook vermeld in de toeüchting op het ontwerp-plan. Op ons verzoek tot verhoging van het aantal gesubsidieerde woningen heeft Bouwsolid bij brief van 3 juli j.l. het volgende geantwoord; "Omdat een stedebouwkundige wijziging te ingrijpend bleek, hebben wij overwogen om een 18-tal woningen van vrije-sector-karakter in de pre- miesfeer te brengen. Hoewel wij het bezwaartijk achten om enkele wille- keurige woningen in de vrije-sectorclusters te doen subsidiëren en voorts tengevolge daarvan de verkoopprijs van de vrije-sector-woningen niet onaanzienlijk te moeten laten stijgen, hebben wij gemeend uw ver- zoek te moeten inwilligen. Een en ander resulteert thans in een verdeiing v/aarbij 214 premie- woningen en 213 vrije-sectorwoningen in het plan opgenomen zijn." Dit resultaat, dat geheel in overeenstemming is met de indertijd ge- stelde voorwaarde, achten wij alleszins aanvaardbaar. De 214 premie- woninqen, maar zeker ook een deel van de anöere woningen, kunnen een belangrijke bijdraqe leveren ter leniging van de grote woningnood in onze gemeente. Wij denken hierbij uiteraard ook aan het doorstromings- effect. In dit verband herinneren wij aan het grote aantal belang- stellenden voor de premiekoopwoninqen in de Geleerdenwijk (niet alle aanvragen konden worden ingewilligd) en aan de grote doorstrominq wel- ke door de bouw van die woningen op gang werd gebracht. Wij merken verder op dat het aantal ingeschreven woningzoekenden nog 4e afd. 28 augustus 19/5

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 12