4e afd. 28 augustus 1975 81 De lus is zodanig getraceerd dat de belasting op beide entrees nagenoeg aan elkaar gelijk is. In de praktijk betekent dit 160 auto's per aansluiting (ontwerpjaar 1985). De door het comité genoemde bezwaren gelden met name de verkeers- veiligheid op de Glipper Dreef. Naar onze mening is deze ver- onderstelling niet afhankelijk van de keuze van de ontsluitings- structuur van het plangebied. De ontsluitingsstructuur, als door het comitë voorgesteld, te weten gezamenlijke ontsluiting van Glip I en Kerlenhoven langs de Dr. Schaepmanlaan, lijkt ons be- slist ongewenst. De daarbij te verwachten hoge verkeêrsbelasting zal het woonmilieu onnodig verstoren. Een profielverbreding van de Glipper Dreef is niet in overweging genomen. Het bestemmingsplan reserveert ruimte voor de bestemming verkeer. Het wil echter nog niet zegqen dat deze ruimte in zijn geheel geschikt zal vyorden gemaakt voor autoverkeer. Het ligt in de bedoeling de rijbanen van de Glipper Dreef te ver- smallen tot ca. 4.50 m. De middenberm zal worden gehandhaafd en het langzaam verkeer zal door middel van een voldoende brede berm ij/orden gescheiden van het snelverkeer. ad d. Het bij het plan betrokken terrein is bij het uitbreidingsplan, dat werd vastgesteld bij raadsbesluit van 26 juli 1934, nr. 66, aangewezen voor woonbebouwing (villabouw). Deze bestemming is vervallen bij het van kracht worden van het streekplan voor Zuid-Kennemerland, vastgesteld bij besluit van de Provinciale Staten dd. 1 juli 1957, goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 14 juni 1962, nr. 44 (bestemming: natuur- en recreatieruimten c.a. Bij de vaststelling van de herziening 1970 van het streekplan hebben de Provinciale Staten het terrein bestemd tot woongebied met ruime bebouwing. Op basis van deze bestemming is een bouw- plan ontwikkeld, dat heeft gediend voor de voorbereiding van een bestemmingsplan. Een woningmarktonderzoek is voor het onderhavige plan, dat een vrij beperkte omvang heeft (427 woningen), niet nodig. Vaststaat dat met name aan de premie-koopwo.ningen een grote be- hoefte bestaat. Dit blijkt o.m. uit de belangstelling voor de premie-koopwoningen in de Geleerdenwijk (aan de vraag kon niet volledig worden voldaan) en uit de vele verzoeken om informatie omtrent de in het plan "Merlenhoven" te bouwen woningen. Nu het gaat om een bouwplan van een particuliere bouwonderneming, is het niet noodzakelijk gegevens inzake de economische uitvoer- baarheid over te leggen. T.J. Jongh Visscher. a. Het ontwerp houdt geen rekening met voorstel van reclamant met be- trekking tot het behouden van een ruimtelijke relatie via het ver- lenqde van de bestaande Zuidlaan overeenkomstig een door reclamant ingediend schetsontwerp. b. Naar de mening van de reclamant zal realisering van het bouwplan, een toeneming van de verkeersdrukte met enkele honderden auto's op Johan Wagenaarlaan richting Ämsterdam tot gevolg hebben. De reeds onaanvaardbare hinder in de Componistenbuurt zai aanzienlijk toe- -10-

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 18