81 neraen; realisering van het bouwplan is derhalve ongewenst. c. Voorts hebben de betreffende stukken naar de mening van de reciamant betrekking od een bouwplan en niet op een stedebouwkundiq nlan, zo- als wetteiijk is vereist; door de ongebruikelijke situering is raet de gegeven plattegrond praktisch géén ander bouwplan te ontwerpen. Door de hoge onderhoudskosten zal naar de mening van de reclamant het plan in strijd zijn met het uitgangspunt, te weten het bieden van hoogwaardige kwaliteit tegen verantwoorde prijzen. ad a. De door reciamant voorgestelde oplossing tot behoud van de ruim- telijke relatie tussen het bos Groenendaal en de Haarlemraermeer- polder legt de nadruk op de visuele aspecten van deze relatie. In het ontwerp-bestemminqsplan is de essentie van de ruimtelijke relaties tussen beide landschapstypen op een andere wijze tot stand gebracht. Hier zijn tevens functionele en sociale relaties tussen de wijk "Merlenhoven" en de wijk G1id I mogelijk gemaakt, rekening houdend met de ruimteüjke relaties tussen beide land- schapstypen. ad b. De conclusie dat enkele honderden auto's richting Amsterdara gaan rijden, is onjuist. Onderzoek heeft aangetoond dat: 47% gaat naar Noord (Haariem) 26% gaat naar Oost (J Cruquius - J Schouwbroekerbrug) 13% gaat naar Zuid (Bennebroek, Hillegom) 13% gaat naar West (Zandvoortseiaan) Indien bijvoorbeeid 400 auto's worden geDroduceerdbetekent dit J x 26% 13% ca. 50 auto's in de richting Johan Wagenaarlaan. Niet al deze auto's zullen de Johan Wagenaarlaan belasten, een deel zal via andere hoofdwegen gaan. ad c. De toelichting van het bestemmingsplan omvat ondermeer de toe te passen weinig alledaagse woningtypen en het Dlan omvat tevens een uitgebreid pakket van voorschriften weike reaiisering van het plân mogelijk dienen te maken, zodât hier wel deqelijk sprâke is van een stedebouwkundig plan. Het is de laatste jaren steeds meer gebruikelijk geworden een be- stemmingspian gelijktijdig met een bouwplan te ontwerpen. In be- paalde gevallen kan dit inderdaad tot gevolg hebben dat het be- steramingsplan al1een de reaiisering van dat böuwplan raogelijk maakt, doch hiertegen bestaat geen enkel bezwaar. De onderhoudskosten (van de woningen) zulien niet bijzonder hoog zijn. Overigens kan het hierop betrekking hebbende bezwaar moeilijk als een stedebouwkundig bezwaar worden aangemerkt. Vogelwerkgroep Haariera. a. De bebouwing van Haarlem gaat zich ononderbroken iangs de Glipper Dreef uitstrekken tot Bennebroek, hetgeen uit landschappelijk ooq- punt zeer te betreuren is. b. Deze weilanden hebben een tweeledige functie in de voor de mensen onontbeerlijke vogeiwereid: 1. zij vormen een rijke voedselplaats voor zangvogels (raerels, zang- Ijsters etc.die broeden in het wandelbos Groenendaai en om- 1iggende buitens; -11- 4e afd. .28 augustus 1975

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 19