81 2. de weilanden zijn een belangrijk element in de route van de trek- vogels gedurende de voor- en najaarstrek. c. Het wonen in de omligger.de buurten is juist zo aantrekkel i jk, door de aanwezigheid van de natuurlijke terreinen rond de woonkernen. De landelijkheid zal geheel verloren gaan als ook deze weilanden volgebouwd zijn. d. Uit biologisch oogpunt is het van het grootste belang, dat naast bossen, ook weilanden, zelfs schrale graslanden aanwezig zijn. e. Opgemerkt wordt dat uit de uitspraken van wethouder Willemse gecon- cludeerd kan worden dat slechts een klein deel van de woningen, middels doorstroming, bestemd is voor minderdraaqkrachtige woning- zoekenden. ad a. Het landschap is opgebouwd uit vele aspecten; een van deze as- pecten is het vestiqingspatroon van de mens. In een dergelijk gebied, de binnenduinrandzoom, is 1intbebouwing een veelvoorkomend vestigingspatroon. Dit is een beeld dat op verscheidene plaatsen in Nederland waar te nemen is. Uit dit oogpunt bezien is het dan ook logisch dat de bebouwing zich lintvormig gaat uitstrekken vanaf Haarlem tot Bennebroek. ad b. Het belang van het gebied en het verlies van het gebied voor de vogelwereld kan niet worden ontkend. Het gebied is evenwel een onderdeel van eën groter geheeldat zich tot aan de overkant van de Ringvaart uitstrekt. De natuurwetenschappelijk en landschappe- lijk belangrijke gebieden worden in de hoedanigheid van voormalige meldingsgebieden in een ander kader behandeld. (plan Natuurgebie- den). In dit plan krijgen natuurwetenschappelijke aspecten een be- langrijker rol toebedeeld. ad c. Zoals reeds is vermeld, maakt het planqebied deel uit van een gro- ter geheelElementen die, naast deze weilanden, de componenten zijn voor het totale landschapsbeeld zijn de bossen (Groenendaal de Ringvaart, de bebouwingen en voorts de Haarlemmermeerpolder. Het gaat in dit plan om de bebouwing op een onderdeel van die componenten, zodat gesoroken kan worden van een verschuiving ten gunste van de component bebouwing. Overige elementen die het land- schap in sterke mate domineren, te weten GroenendaalRingvaart en Haarlemmermeerpolder zijn in dit concept met de nodige zorg behan- deld. ad d. Uit biologisch oogpunt is nagenoeg elk ingrijpen van de mens af te keuren. Het zal niet eenvoudig zijn om hieromtrent tot een verge- lijk te komen; belangenafweging is met name op dit punt op zijn pl aats ad e. De conclusie dat slechts een klein deel van de woningen, d.m.v. doorstroming, ten goede zal komen van minder draagkrachtigen, is niet juist. Ir. D.A. Verburg. a. In het plan is geen aandacht besteed aan infrastructurele j'npassing, met name de gevolgen van het woon-, werk- en recreatieve verkeer op de reeds overbelaste oudere wijken. Reclamant stelt de aanleg van ontlastende verbindingen voor. -12- 4e afd. 28 augustus 1975

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 20