81 b. Voorts ontbreken gegevens omtrent de woningbehoefte in de qemeente met de daarbij aangegeven binding raet Heemstede. ad a. Ten aanzien van de infrastructurele inpassing wordt verwezen naar de beantwoording van het eerste bezwaarschrift, sub c. Het betrekking tot de verkeersbelasting van de oudere wijken kan worden opgemerkt dat een verkeersstructuurplan in voorbereiding is, waarbij het beschermen van de woonbuurten een van de uitqanqs- punten is. De toekomstige bijdrage van het .plangebied aan de Heemsteedse avondspits op de hoofdwegen bedraagt slechts 3 4%; het al dan niet bebouwen van het betreffende terrein is dan ook nagenoeg niet van invloed op het totale verkeersbeeld. De problemen met betrekking tot eventuele overbelasting van Heemsteedse wegen dienen in regionaal verband te worden opgelost. Hierin ligt tevens besloten de beantwoording van de vraag met be- trekking tot de noodzaak van eventuele ontlastende wegen. ad b- Zoals reeds eerder is opgemerkt, is het zeker dat aan de woningen in het plan Merlenhoven", althans aan de premie-koopwoninqen, een grote behoefte bestaat. Een uitgebreid en kostbaar woningbehoefte-onderzoek behoeft daar- voor niet te worden ingesteld. Comité Ontbrekende Woningen. Het ontwerp-bestemmingsplan voldoet niet aan artikel 10 lid 2 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening. Gegevens van het woningmarktonderzoek voor'de gehele gemeente, zoals bedoeld in artikel 7, kunnen niet worden gemist. Reclamant brengt de behoefte aan sociale woningbouw, met kleine woon- eenheden en redelijke huur nogmaals naar voren. Reclamant doet beroep om in samenhang met het ontwerp-bestemmingsplan Lennepweg ontwi ^eien voor bet terrein aan de Burgemeester van Verwezen wordt naar het vermelde ten aanzien van het bezwaarschrift van de heer Verburg. Oe bouw van kleine.woneenheden met lage huur is in het onderhavige plan niet mogelijk. Die bouw heeft de aandacht bij de voorbereiding van een bestemmingsplan voor de terreinen tussen de Blekersvaartweg en de Burgemeester van Lennepweg (in het programma voor de inspraakorocedure 1L!ÎP ,f oei?oefte aan kleine, eenvoudige woningen met betaalbare huren uitdrukkelîjk gewezen). Marjolein Fokke en 10 anderen. Reclamanten zijn weinig gelukkig met het ontwerp-bestemmingsplan en zijn bevreesd voor een groot grauw Heemstede. De vrees wordt uitgesproken dat de verkeersbelasting op de Dr. Schaepmanlaan vertienvoudigd zal worden met het gevolg dat reclamanten niet meer buiten in de frisse lucht rustiq kunnen spelen. a Het bestemmingsplan zalmede door de toegepaste woningtypen en verkave- lingen alsmede beplantingsvoorstellen, géén bijdrage zijn aan een qroot grauw Heemstede. a De Dr. Schaepmanlaan is mede om te grote verkeersbelasting te vermijden, -13- 4e afd. 28 augustus 1975

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 21