81 niet in de ontsluitingsstructuur van het plan opgenomen. Voorts is in het plan in de omgeving van de Dr. Schaepmanlaan een qroen qebied ge- projecteerd waar rustig en veilig gespeeld kan worden. N. Beerthuizen en 25 anderen. a. Het laatste landschappelijk zeer fraaie qebied gaat bij de realise- ring van het plan verloren. b. Als gevolg van de kosten zulien de woningzoekenden in Heemstede niet gebaat zijn bij de realisering van dit plan. Gezien de uitvoering en de geringe afmetingen van de woningen is het plan niet aantrekkeîijk genoeg als "doorstroom-project" c. Door de hoge bebouwingsgraad zal de privacy van de toekomstige bewo- ners op geen enkele wijze behoorlijk gewaarborgd kunnen worden. d. Verwacht wordt dat het pian bestemd zal zijn voor niet-Heemstedenaren. Aan een vergroting van de gemeente bestaat geen enkele behoefte. e. Het plan brengt een toeneming met ca. 750 auto's met zich mee. Gevreesd wordt voor een niet geringe overbelasting van het gemeentelijke wegen- net. f. Een recreatiegebied ten behoeve van de paardesport gaat bij de realise- ring van het plan verloren. g. Recreatief tuinieren aldaar gaat eveneens verloren. ad a. De gemeente Heemstede is landschappelijk qezien bepaald géén karig bedeelde gemeente. De belangen van landschappelijk en natuurweten- schappelijk belangrijke gebieden worden in een ander verband be- hartigd (plan Natuurgebieden)De visuele beleving van het landschap ter plaatse van het plangebied is voor een belangrijk deel te niet gedaan door de aanweziqheid van industrieële aktiviteiten aan de overkant van de Ringvaart. ad b Tijdens de planontwikkel ing zijn de doelsteliingen en uitgangspunten en c. nauwkeurig in net oog gehouden. Het plan is het ootimaïe resultaat dat aan de gestelde doelstel 1 ingen en uitgangspunten voldoet. De privacy van de toekomstige bewoners is, de dichtheid in aanmerking genomen, zeer acceptabelPrivacy is overi- gens een subjectief begrip. De plattegronden en de verkavei inqen maken mogeiijk dat enigszins te- gemoet wordt gekomen aan verschiliende wensen. De aantrekkelijkheid van een bouwpian wordt gevormd door factoren als woninggrootte, plat- tegronden, woonomgeving en bovenal de financiële draagkracht van de toekomstige bewoners. Gezien de omvang van het plan, biedt het een grote verscheidenheid aan woninggroottenpiattegronden en woonomqe- ving. în de doelstel1ingen is gesteid dat gestreefd moet worden naar een 50-50 verhouding tussen gesubsidieerde en vrije-sector woningen; deze verhouding is gegeven de omstandigheden de optimaal haalbare. ad d. De verwachting dat het plan bestemd zal zijn voor niet-Heemstedenaret stoelt nergens op. Met de betrckken bouwondernemer-eiger.aar van het terrein is de afspraak gemaakt dat bij de toewijzing van de woningen voorrang zal worden gegeven aan inwoners van Heemstede en economisdi aan deze gemeente gebondenen. Gelet op het succes van de premie-koop- woningen in de Geleerdenwijk, mag worden verwacht dat alle premie- -14- 4e afd. 28 augustus 1975

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 22