81 koopwoningen en zeker ook een deel van de vrije-sector-woningen in het plan "Merlenhoven" zullen worden bewoond door nersönen die tot genoemde cateqorieën behoren. Er wordt overigens nog aan herinnerd dat de premie-koopwoningen alleen kunnen worden gebouwd, als de helft van het totaie aantal woningen in de vrije-sector mag worden gesticht. ad e. Huidige verkeersnormen wijzen uit dat bij 1500 bewoners rekening dient te worden qehouden met ca. 450 auto's; in 1990 zal dit cij- fer ca. 575 bedraqen. De bijdrage van het plangebied aan de verkeersdruk op de hoofd- wegen bedraagt, zoals reeds eerder betoogd is, ca. 3 1%. Mogelijke overbelasting dient in ruimer verband te worden behan- del.d (regionaal). ad f De constatering dat door realisering van het plan terreinen ten g. behoeve van paardesport en volkstuinen verloren gaan, is juist. Het gebruik van (een deel van) het plangebied voor paardesport was overigens van beperkte omvang. Voor de 20) volkstuinders die bij realisering van het plan hun tuinen kwijt raken, wordt een oplossing qezocht. H. Schut en 2 anderen. a. Reclamanten constateren dat het plangebied een overganqsgebied vormt tussen het wandelbos Groenendaal en het open landschap van de Haarlemmermeerpolderhet dient dan ook conform het ontwern-streek- plan 1969 bestemd te worden voor stedelijke recreatie en groenvoor- ziening. Indien dit niet meer mogelijk is, dan is te overwegen het plangebied te bestemmen voor woningen met relatief laqe huren. b. Gegeven de huidige grondprijs, kunnen reclamanten zich verenigen met de bouw van premiekoopwoningen, maar zij achten de bouw van een aan- zienlijk hoger aantal premiekoopwoningen noodzakelijk. Een en ander betekent hogere grondkosten, afwenteling op de vrije sector woningen of een hogere bebouwinqsdichtheid. c. Indien het vorenstaande niet haalbaar is, dan geven reclamanten de voorkeur aan een groen plangebied. ad a. Het vigerende streekolan vermeld voor het betreffende terrein de bestemming "woongebied met ruime bebouwing". Het is de vraag of de gemeente Heemstede behoefte heeft aan aanvullende stedelijke recreatiemogelijkheden en/of grootschaliqe qroenvoorzieningen. Zoals reeds eerder is betoogd, is de gemeente, met name dit deel van de gemeente, nogal rijk gezegend met dergelijke voorzieningen. Toekomstige inwoners van Merlenhoven zulïen dan ook gebruik kun- nen maken van deze voorzieningen welke binnen loopafstand zijn gelegen. Voorts zullen de oevers van de Van Merlenvaart en de Ringvaart - in tegenstel1ing tot de huidige situatie - bereikbaar worden gemaakt. ad b Zoals reeds eerder is betoogd, is het aantai van de gesubsidieerde c. woningen het optimaal haalbare. Toeneming van dit aantal betekent concessies ten koste van de andere doelstellingen en uitganqspun- ten. Met name de herkenbaarheid en de landschappelijke inpassing zouden hiermede benadeeld kunnen worden. Voorts betekent de toe- neming van het aantal woningen aantasting van de privacy van de toekomstige bewoners. -15- 4e afd. 28 augustus 1975

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 23