4e afd. 28 augustus 1975 81 Natuurbeschermi ngscommiss ie Zu1d-Kennemerland De commissie brengt de functies en de betekenis van de onbebouwde ge- deelten van Heemstede naar voren. Bebouwing van de open gedeelten be- tekent de opsluiting van de parken door woonwijken, zodat voor tal- rijke vogels vrije communicatie met het poldergebied van de Haarlemmer- meer verhinderd wordt, hetgeen op haar beurt teruggang van de algemene vogelstand zal betekenen. Ten behoeve van dit welzijn van de gemeente Heemstede ware het beter deze open gebieden te handhaven. Met de constatering dat Heemstede prachtige "oases" binnen haar grenzen herbergt, kan worden ingestemd. Het ontwerp-bestemmingsplan zal even- tueel de zuiverende werking van de parken niet aantasten. Gebieden met groot natuur-wetenschappelijk belang, zijnde de voormalige meldingsgebieden, zullen in het plan Natuurgebieden aan de orde komen. R. Rote en 3 anderen. a. Reclamanten vinden het merkwaardig dat er geen officiële gegevens over de verkoopprijs bekend zijn; zij stellen dat er soeculatie winsten gemaakt worden van ca. f 5.000.000,--. Zij vinden deze gang van zaken, de plutocratie eigen, verwerpelijk en brengen de volksvertegenwoordiging in herinnering dat zij gekozenzijn en met macht bekleed zijn om de gemeenschap tegen plutocratische uit- wassen te beschermen. b. Reclamanten zijn van mening dat de geplande bebouwing slechts beschik- baar zal zijn voor mensen met hoge inkomens. Uitlatingen over door- stroming wordt optimistisch en speculatief geacht en kunnen niet door gegevens worden gestaafd. Reclamanten verwachten van de raad dat zij primair de belangen zal verdedigen van diegenen die in een ongeschikte woning moeten wonen en ook van diegenen die om deze reden naar elders moeten verhuizen. c. Omdat het gebied het laatste grote stuk grond is dat mogelijk voor be- bouwing in aanmerking komt, achten reclamanten het juister de vorming van een regionaal vestigingsbeleid af te wachten alvorens over te gaan op het vastleggen van de bestemming van dit gebied. d. Indien de bouw van de gewenste betaalbare woningen niet kan plaats vinden, dan geven reclamanten de voorkeur aan een recreatiebestemming. Uitgangspunt hierbij is dat deze aan alle lagen van de bevolking ten goede komt. e. De werkloosheid in de bouwsector kan geen argument zijn om tot onge- wenste bouw over te gaan. Velen uit de bouwsector onderschrijven dit en geven de voorkeur aan werkzaamheden bij renovatie en de bouw van betaalbare huurwoningen. Ad a. Het gaat hier oro een terrein dat altijd in particuliere handen is geweest: B.V. Bouwsolid Projektontwikkeling heeft het enkele jaren geleden gekocht van de Theodora Wilhelmina Termaat-stichting. Voor welke prijs de koop heeft plaats gehad is een zaak waar het qemeen- tebestuur buiten staat. Ad b. Reclamanten geven vermoedelijk de voorkeur aan de bouw van woning- wetwoningen of goedkope premie-huurwoningen. De eigenaVes van het terrein is niet bereid hieraan mee te werken en het gemeentebestuur -16-

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 24