81 Ad c. heeft geen machtsmiddel om haar daartoe te dwingen. Onteigening ten behoeve van woningwetbouw e.d. is in dit geval uitgesloten. De bouw van rond 50% premie-koopwoningen is het maximaal haalbare. Via doorstroming kunnen ook inwoners met lage inkomens profiteren van het plan. Van de voorbereiding van een regionaal vestigingsbeleid is(nog) geen sprake; derhalve kan hierop niet worden gewacht. De kosten zouden te hoog worden, zödat van premiebouw dan wellicht in het geheel geen sprake meer zou kunnen zijn. Ad d. Mede in verband met het feit dat het streekplan voor Zuid-Kennemer- land voor het betrokken gebied een woonbestemming aangeeft, is aan- koop van de grond door de gemeente ten behoeve van recreatieve voorzieningen uitgesloten te achten; de vraagprijs zou ongetwijfeld zeer veel te hoog zijn voor dat doel Het is trouwens ook niet aangetoond dat behoefte bestaat aan veel extra recreatieve voorzieningen in het betrokken deel der gemeente. Ad e. De werkloosheid in de bouw heeft bij de voorbereiding van het plan geen enkel motief gevormd. Peter Trossel en 3 anderen. a. Reclamanten hebben bezwaar tegen de verdeelsleutel premiekoop en vrije- sector woningen, weike ten nadele van de premie-koopwoningen uitvalt. Woningzoekenden bevinden zich over het algemeen in de bevolkingslagen die woningen met relatief lage huren behoeven. In aanmerking nemende dat het gebied het laatste grote bebouwbare ter- rein in Heemstede is, menen reclamanten dat het van wijs beleid zou getuigen als men, alvorens een bestemmingsplan te ontwerpen, zou zorgen voor een voldoende exact inzicht in de werkelijke woningbehoefte in Heemstede. b. Het argument dat het plan indirect, middels doorstromingseffect, ten goede komt aan woningzoekenden, gaat naar de mening van reclamanten in de praktijk niet op. Doorstroming is slechts te verwachten bij de premiekoopwoninqen; hiertegen zijn dan ook geen bezwaren aanweziq. c. Gegeven de reeds gerealiseerde speculatiewinst op het plangebied accep- teren reclamanten de aanweziqheid van vrije-sector woningen, indien een aanzienlijk gunstiger verdeelsleutel ten bate van de premiekooDsector gehanteerd kan worden. Is dit niet het gevaldan geven reclamanten de voorkeur aan een groen plangebied. d. Reclamanten maken bezwaar tegen het ontbreken in het plan van woningen voor minderheden (minder validen, alleenstaanden en bejaarden). Recla- manten zijn van mening dat, met name bij een nog te bouwen wijk, het gevarieerde karakter van de samenleving zo veelmoqelijk tot uiting dient te komen. ad a. De verdeelsleutel 50-50, welke na de ter-visielegging van het ont- werpplan is overeen gekomen, is-zoals reeds vermeld-de optimaal haalbare. Veranderinqen aan deze verdeelsleutel ten gunste van de gesubsidieerde woninqen zullen ten nadele gaan van de overige as- pecten van het plan. _17_ 4e afd. 28 augustus 1975

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 25