81 ad b. Doorstroming zal zich vooral - maar niet alleen - voordoen bij de premiewoningen. De premiewoningen zijn evenwel alleen "haalbaar" als ook vrije- sector-woningen kunnen worden gesticht. ad c. De optimale haalbare verdeelsleutel is 50-50 zoals reeds eerder is betoogd. De behoefte aan een groen plangebied, in de zin van recreatieve voorziening, in dit gedeelte van de gemeente, wordt niet onderschre- ven. Landschappelijk bezien vormt de bebouwing van dit terrein een alles- zins acceptabel overgangsgebied tussen het bos Groenendaal en de Haarlemmermeerpolder. De huidige overgang is slechts visueel waar te nemen, waarbij tevens moet worden opgemerkt dat de industrieële bebouwingen aan de overkant van de Ringvaart reeds afbreuk doen aan de visuele aspecten van het landschap. Het ontwerp-bestemmingsplan maakt functionele en sociale relaties tussen beide buurten (Glip I en Merlenhoven) mogelijk zonder voor- bij te gaan aan waardevolle visuele relaties. ad d. De wens van reclamant om in een woonwijk het gevarieerde karakter van de samenleving te laten weerspiegelen, is op zich toe te juichen. Deze wens is evenwel niet opgenomen in de lijst van doelstel1ingen en uitgangspunten. Wellicht zal deze wens een rol kunnen spelen bij mogelijke planont- wikkeling(en) elders in de gemeente. dat op grond van het vorenstaande de bezwaarschriften ongegrond moeten worden verklaard; gelet op zijn besluit van 26 juni j.l. nr. 76, waarbij de beslissing om- trent de vaststelling van het plan voor ten hoogste drie maanden is ver- daagd gelet op de artikelen 22 tot en met 25 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening; BESLUIT: a. Marjolein Fokke en anderen en N. Beerthuizen en anderen in hun bezwaar- schriften tegen het ontwerp-bestemmingsplan niet-ontvankelijk te ver- klaren; b. alle overige ingediende bezwaarschriften ongegrond te verklaren; c. vast te stellen het bestemmingsplan "Merlenhoven" overeenkomstig de bij dit besluit behorende kaart nr. 3820 en de mede bijbehorende voorschrif- ten en toelichting, zulks met dien verstande dat hetgeen in de toelichting is vermeld omtrent het aantal te bouwen premiewoningen en y'"'je-sector- woningen in dier voege wordt gewijzigd dat in elke categorie rond 50% -18- 4e afd. 28 augustus 1975

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 26