4e afd. 28 augustus 1975 81 HOOFDSTUK I ALGEMENE BEPALINGEN Artikel 1 Begripsbepalingen In deze voorschriften wordt verstaan onder: 1. het bestemmingsplan of plan het bestemmingsplan vervat in de sub 2 bedoelde kaart en in deze voorschriften regelende de bestemmingen van gronden water daaronder begrepen gelegen ten noord-oosten van de Dr. Schaepmanlaan, tussen de Glipperdreef en de Ringvaart. 2. de kaart de tot het plan behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening no. 3820 met bijbehorende verklaring, waarop de in lid 1 bedoelde bestemmingen zijn aangegeven. 3. het plangebied het geheel van gronden water daaronder begrepen dat door de grens van het plan wordt omsloten. 4. bestaande bouwwerken de ten tijde van het in ontwerp ter inzage leggen van dit plan bestaande bouwwer- ken, alsmede bouwwerken die worden of mogen worden gebouwd krachtens een bouvwergunning die reeds vôôr die dag was aangevraagd. 5. dienstwoning een woonhuis in of bij een gebouw of op of bij een terrein, kennelijk slechts bestemd voor (het gezin van) een persoon wiens huisvesting daar, gelet op de bestemming van het gebouw of het terrein, noodzakelijk is. Artikel 2 Vrijstelling voor kle'ine bouwwerken en geringe afwijkingen 1. Burgemeester en wethouders zijn bevoegd vrijstelIing te verlenen van de bepalin- gen van het plan voor: a. het bouwen van kleine, niet voor bewoning bestemde bouwwerken ten beboeve van de dienstverlening van overheidswege, het openbaar bestuur en openbare riuts- bedrijven, zoals transformatorhuisjes, schakelhuisjes, gemaalgebouwtjes, telefoon- cellen en wachthuisjes voor verkeersdiensten, mits deze niet groter zijn dan 60 m3; b. het bouwen van kleine bouwwerken, niet zijnde gebouwen, die om waterstaatkun- dige of verkeersredenen noodzakelijk zijn, zoals duikers en keermuren; c. geringe veranderingen in de tracé's van wegen en de aanpassing daaraan van de ligging en de vorm van bestemmingsgrenzen, indien bij definitieve uitmeting blijkt, dat een weg als gevolg van de werkelijke toestand van het terrein slechts kan worden uitgevoerd als op ondergeschikte punten van het plan wordt afgeweken; d. afwijkingen van het plan, inbegrepen bebouwingsgrenzen en -oppervlakten, tenein- de de uitvoering van een bouwplan mogelijk te maken, indien op grond van een definitieve uitmeting of in verband met de verkaveling en/of situering blijkt dat aanpassing van het plan redelijk, gewenst of noodzakelijk is en de afwijking van zo ondergeschikte aard blijft, dat de structuur van het plan en de belangen van derden niet worden geschaad. _pi_

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 29