4e afd. 28 auqustus 1975 81 IV. PLANBESCHRIJVING Het plangebied is gesitueerd aan het zuidelijk deel van het gemeentelijk grondgebied, en ligt aan één der noord-zuid verbindingsaders die door de gemeente Heemstede verlopen. Deze verkeersader 'de Glipperdreef', ligt in het verlengde van de Heemsteedse Dreef en de Binnenweg en verbindt de buurtschap de Glip en de overige noordelijk gelegen delen van Heemstede. Het gebied wordt aan twee zijden door water begrensd; aan de oostzijde de Ring- vaart met aan de overkant het polderlandschap van de Haarlemmermeer, en de Van Merlenvaart welke toegang geeft tot een jachthaven aan de noordzijde van het ge- bied. Aan de overkant van de Van Merlenvaart bevinden zich de sportterreinen van de voetbalclub R.C.H. Ten westen is het gebied begrensd door de Glipperdreef, welke in de naaste toe- komst verbreed zal worden; aan de overkant hiervan bevindt zich het park Groenen- daal dat voor een ieder toegankelijk is. Ten zuiden is het gebied begrensd door de Dr. Schaepmanlaan, die tevens de westelij- ke en noordelijke begrenzing van de buurtschap de Glip vormt Indien Merlenhoven gerealiseerd is, dan vormt het gebied een schakel tussen de buurtschap de Glip en de overige noordelijk gelegen gebieden van de gemeente Heemstede. Een van de uitgangspunten is dat de bebouwing van het gebied een zodanig karakter dient te hebben dat een vloeiende overgang wordt verkregen tussen het bosachtige landschap van het park Groenendaal en het polderlandschap van Haarlemmermeer. Daartoe is een plan ontwikkeld, waarvan de grillige begrenzingen tesamen met de voorgestelde beplantingen zich harmonieus kunnen aansluiten bij het park Groenen- daal. De lage, zowel in verticale als horizontale richting grillige bebouwing van net gebied zal bij het voorgestelde beplantingsschema als overgangszône kunnen funge- ren tussen beide voornoemde landschapstypen. Het gebied wordt door middel van twee aansluitpunten aangesloten op de Glipper- dreef, die voor het gebied de noord-zuid-verbindingsmogelijkheid met de overige delen van Heemstede betekent. Globaal genomen bevat het gebied twee woning- typen die gegroepeerd zijn in een aantal clusters. Deze verdeling in twee woning- typen komt tevens tot uiting in de manier waarop de woningen bij eikaar zijn gegroepeerd. De premiewoningen staan bij elkaar gegroepeerd in een zevental clusters vanelk28 woningen. De clusters van de vrije-sector-woningen laten zich het eenvoudigst be- schrijven als aan elkaar verbonden kruisen met ongelijke uiteinden. De clusters van de premie-woningen zijn op de hoekpunten van het gebied gesi- tueerd, terwijl het middengedeelte bezet is door de clusters van de vrije-sector-wo- ningen. De groenvoorzieningen van het gebied zijn globaal genomen gesitueerd aan de randen van het gebied, waardoor een aansluiting kan worden verkregen met het park Groe- nendaal en het polderlandschap van de Haarlemmermeer. Belangrijke concentraties van groenvoorziening vinden bovendien plaats aan de Dr. Schaepmanlaan en in het hart van het gebied; de onderwijsvoorzieningen zijn gesi- tueerd op het groengebied aan de Dr. Schaepmanlaan en zijn onder andere met de fiets vanuit de Dr. Schaepmanlaan bereikbaar. Vorengenoemde elementen zijn aan elkaar verbonden door een systeem van wegen die in de tracering en detaillering zodanig zijn uitgevoerd dat het gemotoriseerd verkeer enigszins wordt getemd. -33-

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 41