4e afd. 28 augustus 1975 81 twee lagen zijn uitgevoerd, en is daarmee het kleinste type van de vrije sector woningen. De tussenwoning heeft inpandige berging en bij de meeste is een garage in de directe nabijheid van de woning beschikbaar. Eindwoningen bestaan uit drie lagen en hebben een aangebouwde garage met dakter- ras, die eveneens vanuit de hal van de verdieping bereikbaar is. Bij dit woningtype is de mogelijkheid opengelaten om later woninguitbreidingen te plegen boven de garages; gedacht wordt onder meer aan hobbyruimten e.d. De voorgevels rond de autopleintjes, de zogenaamde 'harde' kant, zijn voorzien van erkers, die aangebouwd zijn aan de tweede, respectievelijk derde bouwlaag. Aan de achterkant is een pannendak met dakkapellen geprojecteerd; het dak begint op ongeveer 2.50 m., dit is de zogenaamde 'zachte' kant van de woning. Er is bij de toegepaste woningtypen bewust gekozen voor de onderscheiding tussen de min of meer officiële voorzijde en de meer informele achterkant. De combinatie van de verschillende bebouwingshoogten en de reikhoogte van het pannendak geeft een open karakter aan de hofjes en de binnenpleinen. Nagenoeg voor alie woningen is voor de bewoners de mogelijkheid opengelaten om later uitbreidingen te plegen. Deze uitbreidingen kunnen in overleg met de betrok- ken buren plaatsvinden aan de informelé achterkanten van de woningen. Het is tevens denkbaar om aan de bewoners de vrijheid te geven om in onderling overleg deze informele binnengebiedan naar eigen keuze in te richten. In het profiel van de huizen, de vormgeving van de voor- en achtergevels en de wijze van beplanting is geprobeerd een aansiuiting te vinden bij het karakter van Heemste- de en het park Groenendaal. -3G-

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 44