4e afd. 28 augustus 1975 81 VII. GROENVOORZiENiNGEN HUIDIGE SITUATIE Het terrein ligt in het overgangsgebied van de binnenduinrandzoom en de lager aeleqen 19e eeuwse Haarlemmermeerpolder, waarbij de begrenzingen worden ge- vormd door de Ringvaart van de Haarlemmerpolder, de Van Merlenvaart, de Dr. Schaepmanlaan en de Glipperareef. Met uitzondering van het voikstuincomplex aan de Dr. Schaepmanlaan is het huidige grondgebruik agrariscn. Bodem De profielböuw is kenmerkend voor de zônes achter de binnenduinrana. Behalve de bovenste laag van 20 tot 40 cm humeus zand, bestaat het profiel uiteen gedifferentieerde gelaagdheid van stuifzanden en veen. Door het voorkomen van storende veeniagen en de verhanglijn van het grondwater naar de Haarlemmermeer, treden er in de grondwaterstand op korte afstand vrij grote verschillen op. Vegetatie Door het huidige bodemgebruik zijn er - behoudens in de omgeving van de boerderij en de sloot bij de Dr. Schaepmanlaan - weinig opgaande groene elementen. De sloot heeft een opslag van elzen en enkele wilgen. Rond de boerderij komen eiken-essen-populieren-linden-appels en peren voor. ONTYJERP GROENPLAN Bodem Door de ophoging van het totale terrein met een zandpakket ontstaat een nieuw bodemprofiel met een hoge mate van drooglegging. De bovenste 30 40 cm van het profiel bestaat uit het oorspronkelijke humeuze zand vermengd met ontgraven veen. Vegetatie Van de aanwezige vegetatie zijn enkele bomen - met name de linden bij de boerderij - te handhaven. Door de veranderde drooglegging zal de aan te brengen beplantmg met uitzondenre van de randen langs de Ringvaart en ae Van Merlenvaart een ander karakter krijger dan op basis van het oude profiel zou worden verwacht. Aan de noordzijde van het plan wordt in sortimentskeuze en in situering aansluitmt gezocht met het karakter van de beplanting van het wandelbos Groenendaal. De zuidzijde wordt gekarakteriseerd door een beplanting die gerelateerd isaande langi de Ringvaart voorkomende vegetatie. De totale beplantingsopzet heeft aan deze zijde een wat opener karakter, waardooi de beleving van de Ringvaarten het achterliggende poldergebied van de Haarlemmer meer optimaal is. -38-

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 46