4e afd. 28 augustus 1975 81 Behalve bij de aanhechtingspunten met Groenendaal is de beplanting niet gebruikt als wegbegeleiding of als ondersteuning van de door de bouwblokken gevormde ruimtes. Primair is gezocht naar de contrasterende werking van het groen. Gestreefd is door middel van de beplanting een pleksgewijze identiteit te verkrijgen bijvoorbeeld door contrasten in open dicht, licht schaduw, hoog laag, en aroog vochtig. Deze wijze van opbouw is gekozen teneinde het aantal natuurindrukken zo groot mogelijk te doen zijn, hetgeen van belang is doordat het emotionele gevoelens van geborgenheid oproept. Water De beleving van het water dat het plan aan twee zijden omgeeft, vindt plaats vanaf de paden met zitplekken langs de Ringvaart en de Van Merlenvaart. De oevers zijn te bereiken via de diverse grasplekken. Accidentatie Op verschillende plaatsen zijn binnen de gebouwde omgeving en langs de Ringvaart hoogteverschillen aangebracht. Dit is op twee manieren gerealiseerd. Daar waar de hoogteverschillen klein zijn en aansluiten op de loopgebieden zijn ze bestraat. Ze fungeren als verkeersgeleidend- en spelelement. De grotere hoogteverschillen vormen kleinschalige beschutte plekken en bieden te- vens mogelijkheden tot variatie in de beplanting. RECREA T/EVE VOORZIENINGEN Voor de leeftijdsgroep van 0-6 jaar bestaan er spelmogelijkheden op de verkeersvrije hofjes tussen de bebouwing. In deze hofjes of in het groen zijn 13 zandbakken gesitueerd. Voor de leeftijdsgroep van 6-10 jaar bevinden zich in het plan 8 speelplekken met een totaie oppervlakte van 1500 m2. Voorts bestaan er voor deze leeftijdsgroep spelmogelijkheden in de eerder genoemde geaccidenteerde gebieden. In de zuidwesthoek van het plan bevindt zich een ruig groengebied met een trapveld van 1500 m2 en een eveneens 1500 m2 grote speelplek voorzien van avontuur- lijke houten spelelementen en grondheuvels. -39-

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 47