2e afd. 28 augustus 1975 80 INTEGRATIE BEDRIJF OPENBARE WERKEN EN GAS-, WATER- EN ELEKTRICITEITSBEDRIJVEN Heerastede, 15 juli 1975. Aan de Raad, Bij besluit van 30 januari 1975, nr. 27, stelde u een krediet beschik- baar ten behoeve van het onderzoek naar de wenselijkheid en de moge- lijkheid van een integratie tussen het bedrijf Openbare Werken en het Gas-, Water- en Elektriciteitsbedrijf. Inmiddels heeft de daartoe inqestelde werkgroep het onderzoek afgerond en haar bevfridingen in een rapport neergelegd. Dit rapport is voor de leden van uw raad ter inzage gelegd. De belangri'j'kste conclusies van de werkgroep zijn: - de voordêlen vari een geïntegreerd bedrijf omvattende Openbare Werken en Gas-, Water- en Elektriciteitsbedrijven overtreffen de nadelen ruipischoots', - de voordelen van een geïntegreerd bedrijf wegen ot) tegen de personeels- problemen die onvermijdelijk zullen ontstaan als gevolg van de inte- gratie; - de leiâïtîg vâri het geîntegreerde bedrijf kan het beste in handen van één directeur Worden gelegd. Het rapport is in de door u ingestelde coördinatiecommissie besproken. Deze commissie adviseerde ons u, overeenkomstig de conclusies van de werkgroep, een voorstel te doen. Het advies van de coördinatiecommissie hebben wij overgenbraen. Wij stel- len u dan ook voor thans in principe tot een integratie van het bedrijf Openbare Werken en het Gas-, Water- en E1ektriciteitsbedrijf te beslui- ten. Het is om twee redenen van belang dat dit principebesluit nu genomen wordt. In de eerste plaats omdat daarmee voortgegaan kan worden met de voorbe- reiding, zowel 'in administratieve als in personele sfeer, van de inte- gratie. In de tweede plaats zal in verband met de pensionering van de huidige

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 5