4e afd. 28 augustus 1975 86 VERWEER TEGEN RECHTSVORDERING INZAKE GEBRUIK PERCEEL LENTELAAN 2 Heemstede, 12 augustus 1975. Aan de Raad, De besloten vennootschap Groothandel Verduyn B.V., gevestigd te Hoofd- dorp, heeft ons bij brief van 7 februari 1974 vergunning gevraagd voor het vestigen van een detailhandel ir, levensmiddelen in de voormalige garage Lentelaan 2. Het gaat hier om een z.g. cash-and carry-bedrijf onder de naam "A&O". Wij hebben genoemde Groothandel op 7 maart 1974 o.m. geantwoord dat de vestiging van een levensmiddelenbedrijf in de voormalige garage verbo- den fs ingevolge artikel 352 van de Bouwverordening en artikel 1 van de "Verordening houdende verbod tot het uitoefenen van winkel--en andere bedrijven", vastgesteld bij r.aadsbesluit van 2 mei 1935, gewijzigd bij besluit van 26 oktober 1961. Verder hebben wij gesteld dat wij de ves- tiging van een dergelijk bedrijf buiten het hoofdwinkelcentrum beslist ongewenst achten, te meer waar het hier gaat om een specifieke woonom- geving. Daarom besloten wij aan de realisering van het plan geen mede- werking te .yprlenen. Na enige correspondentie met de advocaat van Groothandel Verduyn B.V., berichtte deze advocaat ons op 13 mei j.l. dat hij ons standpunt niet kon delen en dat in de maand juli met detailhandel in het pand zou worden bagonnen; mochten wij een andere opvatting zijn toegedaan en eventueel de opening van het bedrijf willen verhinderen, dan zou zijn cliënte het oordeel van de rechter inroepen. Hierop hebben wij geant- woord dat wij ons eerder ingenomen standpunt volledig handhaven. Blijkens het inmiddels van mr. H.J. Pot ingewonnen advies, vermeld in zijn voor u ter inzage gelegde brief dd. 7 juli 1975, is deze van oor- deel dat het inderdaad aan Groothandel Verduyn B.V. verboden is in het perceel Lentelaan 2 een winkelbedrijf te exploiteren. Op 5 dezer heeft meergenoemde B.V. de gemeente gedagvaard voor de arron- dissementsrechtbank te Haarlem. Aan de rechtbank wordt gevraagd te ver- klaren voor recht dat geen verbindend voorschrift de vestiging van een -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 73