4e afd. 88 In zijn vergadering van 13 februari j.l. heeft de Kennemerraad besloten in te stemmen met de aard en de strekking van het door het dagelijks bestuur van het gewest uitgebrachte pre-advies inzake het leefmilieu in Zuid-KennemerlandAan het dagelijks bestuur is opgedragen om het over- leg met de diverse organen van de deelnemende gemeenten te openen ten- einde tot de uitvoering van het pre-advies te komen. Een exemplaar van het pre-advies ligt voor u ter inzage. Blijkens dit stuk ligt het in de bedoeling een groot aantal milieutaken aan het gewest over te dragen en daartoe een gewestelijk bureau in het leven te roepen. Een deel van deze taken zou reeds met ingang van 1 januari 1976 door het gewest verzorgd kunnen worden, namelijk die welke onder II van bij- gaand ontwerp-besluit zijn vermeld. Er zal naar gestreefd worden de overige taken op 1 januari 1977 over te dragen. Berekend naar het prijspeil per 1 januari 1975 worden de kosten van het gewestelijke bureau c.a. voor 1976 voorshands geraamd op f 1,78 per in- woner en voor 1977 en volgende jaren op f 3,70, een en ander behoudens instemming van de deelnemende gemeenten met de personeelsbezetting etc. Voor onze gemeente "komen de genoemde bedragen neer op een bijdrage van f 48.187,voor 1976 en f 100.718,-- voor 1977 en volgende jaren. Met het daqelijks bestuur van het gewest zijn wij van oordeel dat een zo effectief mogelijke zorg voor het leefmilieu in Zuid-Kennemerland van grote betekenis is en dat die zorg waar mogelijk gezamenlijk, in casu regionaai en dus door het gewest ter hand dient te worden genomen. Wij geven u dan ook in overweging bijqaand ontwerpbesluit en de daar- bij behorende bijlage te bekrachtigen. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester J.M.Kruitwagen. W.H.D.Quarles van Ufford. -1- 28 augustus 1975 LEEFMILIEU IN ZUID-KENNEMERLAND Heetnstede, 19 augustus 1975. Aan de Raad,

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 79