4e afd. 28 augustus 1975 89 VOORZIENINGEN GEMEENTEWONING RAADHUISSTRAAT 5 Heemstede, 12 augustus 1975. Aan de Raad, De aan de gemeente in eigendom toebehorende woning Raadhuisstraat 5 voldoet in allerlei opzichten niet aan de hedendaagse eisen. Dit geldt met name voor de keuken en de berging. In de keuken is het enige toilet in de woning ondergebracht; verder is hier te weinig daglicht en ontbreekt een deugdelijke ventilatie- mogelijkheid. De houten berging is geheel versleten; reparatie is uitgesloten te achten. Een belangrijke verbetering kan worden verkregen door vernieuwing van de schuur, waarin dan tevens een toilet kan worden gemaakt. De keuken wordt na opruiming van het oude toilet ruimer en ook kan dan een raamkozijn met draairamen worden aangebracht. De in slechte staat verkerende keukendeur kan gelijktijdig worden vervangen. De kosten van de genoemde voorzieningen, waarmee de huurder instemt, worden blijkens de voor u ter inzage gelegde begroting geraamd op f 14.825, Wij stellen u voor ons een krediet tot dit bedrag te verlenen en dit in 20 jaren te doen afschrijven. Verder geven wij u in overweging de boekwaarde van de voorzieningen welke zijn getroffen ingevolge uw besluit van 27 januari 1972, nr.6, te weten het wijzigen van de keuken en het aanbrengen van een centrale-verwarmingsinstallatie, eveneens in 20 jaren te doen af- schrijven {de afschrijving is thans berekend naar 10 jaren). De per 1 januari 1975 resterende boekwaarde zal dus in 17 jaren afgeschreven worden. Als gevolg van deze verlenging behoeft de huidige huur, waar- in een bedrag van f 92,25 per maand is begrepen voor de in 1972 ge- troffen voorzieningen, na de thans voorgestelde voorzieningen o.i. niet te worden verhoogd; wij nemen hierbij in aanmerking dat.slechts een klein gedeelte van de kosten hiervan, nameiijk f 3.880,-- voor doorberekening in de huur in aanmerkinq komt. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester J.M.Kruitwaqen. W.H.D.Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 91