4e afd. 28 augustus 1975 81 VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN "MERLENHOVEN" Heemstede, 12 augustus 1975. Aan de Raad, Bij de raadsstukken hebben wij voor u ter inzage gelegd het ontwerp- bestemmîngsplan "Merlenhoven", betrekking hebbend op het gedeelte van de gemeente dat begrensd wordt door de Glipper Dreef, de Van Merlenvaart, de Ringvaart en de Dr. Schaepmanlaan. Ter toelichting delen wij u het volgende mede. Het betrokken gebied is in het bestemmingsplan 53A, vastgesteld bij raadsbesluit van 26 juli 1934, nr. 66, bestemd tot v;oongebied met ruime bebouwing. Het streekplan voor Zuid-Kennemerlandgoedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 14 juni 1962, nr. 44, bestemde het terrein voor natuur- en recreatieruimten c.a. Bij de vaststelling van de herziening 1970 van het streekplan besloten de Provînciale Staten op 25 mei 1970 deze bestemming te wijzigen in "woongebied met ruime bebouwing". Dit besiuit kwam mede tot stand na het bezwaarschrift dat ons college overeenkomstig het raadsbesluit van 27 november 1969, nr. 129, tegen het ontwerp-streekplan had inge- diend en waarin o.m. is vermeld dat een goede en ruime bebouwing van de betrokken grond als woongebied beter past in het streekplan dan het toenmalige gebruik; daarbij is er op gewezen dat de lage ligging van het terrein de realisering van de bestemming voor recreatie en groenvoorziening uitsluit, omdat dit economisch niet verantwoord zou zi jn. In de loop van 1972 werd het terrein (het z.g, land van Van Schie) ge- kocht door de B.V. Bouwsolid Projektontwikkeling te s-Gravenhage. Deze vennootschap heeft kort daarna contact opgenomen met ons coliege over het verlenen van medewerking aan de totstandkoming van een be- stemmingsplan conform het streekplan. Deze medewerking hebben wij toegezegd na overleg met de beide betrokken raadscommissies. Een vertegenwoordiger van ons college, namelijk de gemeentesecretaris, heeft zitting genomen in het bouwteam dat belast -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 9