4e afd. 30 oktober 1975 9e WIJZIGING VAN DE LEGESVERORDENING 91 Heemstede, 24 september 1975. Aan de Raad, Het is in verband met de voortgaande geldontwaarding naar ons oordeei gewenst dat de bedragen welke zijn vermeld in het tot de Legesverorde- ning behorende Tarief en laatstelijk zijn gewijzigd bij uw besluit van 30 jahuari 1975, nr. 2£, opnieuw worden verhoogd. Mede.gelet op het feit dat de leges in onze gemeente niet hoog zijn en slechts een bescheiden bijdrage vormen in de terzake werkelijk gemaakte kosten, achten wij in het algemeen een verhoging met 10% aanvaardbaar; dit is het maximum-percentage dat door de staatSsecretaris van Binnen- landse Zaken wordt toegelaten. Een uitzondering moet gelden voor enkele bedragen welke ingevolge de wet niet mogen worden verhoogd, zoals de tarieven op grond van de Jachtwet en de Visserijwet en enkele leges voor het verstrekken van inlichtingen uit het bevolkingsregister. Bedragen van f 1,-- waren gemakshalve te handnaven. Ook achten wij het wenselijk van verhoging uit te zonderen de leges voor abonnementen od raadsstukken, raadsverslagen enz. Van deze gelegenheid kan gebruik worden gemaakt om de redactie van punt D 1, sub b.l (inlichtingen burgerlijke stand ten behoeve van kerkgenoot- schappen etc.) gelijkluidend te maken aan de redactie van punt C 1, sub a (inlichtingen bevolkingsregister) Bijgaand ontwerp-besluit bieden wij u ter bekrachtiging aan. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester, J.M.Kruitwagen. W.H.D.Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 1