afd. 30 oktober 1975 123 NIEUWBOUW STANTONIUSSCHOLEN EN GYMNASTIEKLOKAAL Heemstede, 14 oktober 1975. Aan de Raad, Het bestuur van de Stichting R.K.Onderwijs Heemstede heeft op 8 okto- ber j.I. een aanvraag ingediend om op grond van artikel 50 der Kleuteronderwet en artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden te mogen ontvangen voor het stichten van een nieuw gebouw ten behoeve van de St. Antoniuskleuter- en de St. Antonius-lagere school en van een nieuw gymnastieklokaal Bij uw besluit van 27 februari 1975, no. 30, werd een aanvraag voor het renoveren van de lagere school ingewilligd. Bij de voorbereiding van deze renovatie kwamen met het oog op de zeer hoge kosten bezwaren naar voren en rees de vraag of nieuwbouw na afbraak van het gehele gebouwencomolex niet de voorkeur verdient. Na de terzake met het schoolbestuur en de inspecties van het kleuteronderwijs en lager onderwijs gehouden besprekingen is gebleken dat nieuwbouw ook uit financieel oogpunt bezien voor de gemeente aantrekkelijker is dan een zeer kostbare verbetering: de kosten van nieuwbouw zullen waar- schijnlijk geheel door rijksvergoedingen gedekt kunnen worden, het- geen bij renovatie niet het geval is. Aangezien nieuwbouw voor de lagere school zonder daarin de kleuterschool te betrekken in verband met de situering van beide scholen niet mogelijk is, is het nooa- zakelijk ook deze school bij de nieuwbouw te betrekken, waardoor te- vens aan de integratie-eisen kan worden voldaan. Het gebouw van de kleuterschool voldoet trouwens niet aan de geldende eisen. Voorts is bij de voorbereiding van deze plannen de huidige toestand van het op hetzelfde terrein gesitueerde gymnastieklokaal aan de orde geweest; bij uw besluit van 31 januari 1974, no. 4 werd een aan- vraag tot verbetering van dit lokaal ingewilligd. Ook na verbouwing zou dit lokaal nog niet aan alle daaraan te stellen eisen kunnen vol- doen. Gedacht wordt thans aan de bouw van een nieuw gymnastieklokaal welke ook aan mavo-normen voldoet.

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 77