2e afd. 28 november 1975 101 concluderen dat er aan dit front thans weinig aktiviteiten ontplooid worden. In de begroting is nog uitgegaan van de bestaande situatie. Er zal derhalve op gerekend moeten worden dat bij de inwerkingtreding van de nieuwe vergoedingsregeling een extra last van ongeveer f 50.000,-- ten laste van de post voor onvoorziene uitgaven overge- schreven moet worden. Ingaandejanuari 1976 zal de salarisadministratie van het gemeente- personeelmet uitzondering van het onderwijzend personeelop de computers van het C.V.A. berekend worden. Hiermede is een nieuwe stap gezet om het centrum voor automatisering meer inhoud en een bredere basis te geven. De salarissen van het onderwijzend personeel worden ondergebracht in het CASO-project, welk project uitgaat van het ministerie van ondei wijs. Voordelen hiervan zijn o.m. dat de maandelijkse voorschotten van salarisvergoedingen thans tot de juiste bedragen worden verstrekt, zodat geen rente-verliezen ontstaan. Bovendien zal aan het einde van het jaar een snellere afrekening van de automatisch vervaardigde onderwijsdeclaraties plaatsvinden. Werd vorig jaar een hogere raming voor de kosten van voorhereiding van bestemmingsplannen opgenomen, reeds nu moeten wij concluderen dat voor volgend jaar met een nog hogere raming rekening moet worden gehouden als wij tenminste ernst willen maken met het vorig jaar uitgesproken voornemen de oude uitbreidingsplannen aan de Wet op de Ruimtelijke Ordening aan te passen. Voorheen waren in de raming tevens begrepen de kosten van de externe adviseur voor verkeersadviezen. Gelet op de groei van deze kosten hebben wij gemeend hiervoor thans een nieuw volgnummer op te moeten nemen. Meer en meer wordt gebruik gemaakt van externe deskundigen bij de be- geieiding en oplossing van specifieke probiemen. Wij menen er daarom goed aan te doen u voor te stellen een ruime raming op te nemen voor rechtskundig en deskundig advies. Naast de verhoging van de bijdrage voor het gewest Kennemerland in verband met de personeelsuitbreiding bij dit gewest hebben wij tevens -11-

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 11