2e afd. 28 november 1975 101 een raming ODgenomen voor de kosten terzake van de uitbreiding van de taken van het gewest in verband met de milieu-bescherming waartoe u bij raadsbesluit van 28 augustus 1975 besloot. Openbare veillgheid. De normvergoedingen voor salariskosten van het politiepersoneel zijn, mede in verband met de structurele verhoging van de salarissen van het politiepersoneelaanzienlijk verhoogd. Hierdoor én door het feit dat een drietal personeelsleden in de loop van het jaar wegens func- tioneel leeftijdsontslag de dienst zullen veriaten is het mogelijk dat op de normvergoeding een bedrag van f 42.243,-- wordt overgehou- den. Hierbij moet wel aangetekend worden dat voor h'et personeel boven de sterkte i.c. een administratieve kracht en de technisch assistent een bedrag van f 54.581,-- ten laste van de gemeente blijft. Wederom is rekening gehouden met de vervanging van vier politie-auto's. Het aantal portofoons zal met één worden uitgebreid. De portokosten in verband met verzending van dienststukken ten behoeve van de radarafde- ling nemen nog steeds een belangrijke plaats in. Voor het eerst opgenomen zijn de salariskosten van de beroepskern van de vrijwillige brandweer. Een aanzienlijke verhoging geeft de raming voor de post brandblusmid- delen te zien te weten van 65.609,-- tot f 94.062,--. In een door de commandant van de brandweer voorgelegd drie-jarenplan is voor 1976 gepland: de ombouw van de bestaande mobilofoonapparaten in verband met het feit dat de brandweer in 1976 een nieuwe frequentie voor het radioverkeer krijgt; het op peil brengen van de slangenvoorraad; de aanschaffing van een draagbare motorspuit. Hieraan is nog toegevoegd de aanschaffing van een noodaggregaat. Hiervoor werd reeds gememoreerd dat voor de verkeersadvisering een nieuw volgnummer werd opgenomen. De toeneming van het aantal adviezen en het regelmatig overleg plegen met belanghebbenden zijn er de voornaamste oorzaken van dat deze -12-

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 12