2e afd. 28 november 1975 101 hogere raming, in piaats van de voorheen in de post bestemmingsplannen opgenomen raming, ter begroting moet worden gebracht. Volksgezondheid Het ligt in de bedoelinq jaarlijks een borstonderzoek te verrichten voor mannen die ouder zijn dan veertig jaren. Bij de bevolkingsonderzoeken is gebleken dat een onderzoek op t.b.c. bij aile personen ouder dan 40 jaar thans nauwelijks invloed heeft op het epidemiologisch verloop van deze ziekte. Een bevol kingsonderzoek op longkanker bij mannen ouder dan 40 jaar, mits tenminste jaarlijks verricht, kan een positieve bijdrage leveren aan betere genezingskansen. In overleg met de gemeente Haarlem wordt onderzocht of wij tot een cervix onderzoek in Heemstede kunnen komen. Voi kshuisvestino. Bij de behandeling van de begroting 1975 is er dooruop gewezen dat het dividend dat aan de gemeente wordt uitgekeerd voor het aandelen- kapitaal dat van de woningbouwverenigingen "Heemstede's Belang" en "De Haemstede" werd overgenomen slechts 3\% bedraagt. De vraag is daarbij gerezen of dit dividend niet verhooqd zou kunnen worden. De statuten van de woningbouwverenigingen laten echter niet toe dat het dividend boven 3i% verhoogd wordt. Bij een volgende statuten- wijziging die over enkele jaren plaats moet vinden zal hieraan aan- dacht geschonken worden. Bij circulaires van 30 juni 1975 heeft de staatssecretaris van Volks- huisvesting en Ruimtelijke Ordening een tweetal nieuwe regeiingen vastgesteld te weten: beschikking geldelijke steun bejaarden bij verhuizing 1975 en beschikking geldelijke steun bewoners bij woningverbetering en krot- ontruiming 1975. De door de gemeente op grond van deze beschikkingen verstrekte uitkeringen worden geheel door het rijk vergoed. De ge- noemde beschikkingen komen in plaats van de beschikking geldelijke steun bewoners bij woningverbetering, krotontruiming en doorstroming. -13-

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 13