2e afd. 28 november 1975 101 Openbare Herken. Bij de raming voor wandelplaatsen en plantsoenen is rekening gehouden met de uitbreiding van het personeelsbestand. Deze uitbreiding is nood- zakelijk ten gevolge van de uitbreiding van de oppervlakte plantsoenen in bijvoorbeeld de Schouwbroekerpolder en de Geleerdenwijk. De salariskosten van het bedrijf voor openbare werken voor Groenendaal en Meer en Berg zijn thans aanzienlijk lager geraamd dan vorige jaren. Hiervoor zijn de volgende oorzaken aan te geven: 1. De personeelsbezetting liep terug omdat een tweetal vacatures niet werden vervuld. 2. Het aantal uren verminderde door arbeidstijdverkortingen in 1974 en 1975. 3. Het aantal onproductieve uren werd vergroot ten gevolge van ziekte, verlof en verlet. 4. Door het achterwege blijven van strenge winters en onderbezetting van de plantsoendienst konden geen medewerkers in het bos worden ingezet zoals voorheen gebruikelijk was. 5. Het onderhoudswerk aan bouwkundige voorzieningen in het bos wordt steeds meer uitbesteed. Bij de raming van het aantal uren is thans uitgegaan van de hiervoor geschetste ontwikkeling. Naar de onderhoudstoestand van het bos zal ingevolge een verzoek aan de Hoofdingenieur-directeur voor de Landinrichting in de provincie Noord-Holland door het Staatsbosbeheer een onderzoek worden ingesteld. Eerst wanneer de uitslag van dit onderzoek bekend is, kan worden be- zien of de personeelsbezetting van het bos uitbreiding behoeft. -14-

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 14