4e afd. 23 november 1975 126ab. nen inqevoerd. Dit is mede gedaan om de grote toevloed van woningbe- hoevenden van buiten enigszins af te remmen, nadat sedert 1 januari j.l. voor het in gebruik nemen van een gedeelte van een woning geen vergun- ninq meer vereist is. Op qrond van het bepaalde in artikel 3 van de Woonruimtewet 1947 heeft de Woonruimtebeschikking 1974, eveneens hierbij gevoegd, kracht van wet. Als gevolg van het buiten werking stellen van de Woonruimtewet voor duurdere huur- en koopwoningen is een sluitende controle op beschikbaar komende woningen niet meer mogelijk. Teneinde onnodige leegstand van woningen tegen te gaan, heeft een ambte- lijke werkgroep van het Gewest Kennemerland een nieuwe verordeninq inzake aanmelding van vrijkomende woninqen ontworpen. In artikel 1 van het ontwerp wordt aan alle eiqenaren en verhuurders van woningen de plicht opgelegd van het vrijkomen van een of meer woningen kennis te geven. Artikel 2 schept een mogelijkheid om van die meldings- plicht vrijstelling te verlenen voor een of meer woningen, tot één ob- ject behorend. Hierbij wordt gedacht aan duurdere woningen, voor het betrekken waarvan geen vergunning meer is vereist, dan wel aan woningen waarvan aanmelding, geiet op reeds bestaande afspraken of overeenkomsten, overbodig is. De ontwerpen van de Woonruimteverordening en van de Meldingsverordening vrijkomende woningen worden u hierbij ter vaststel1ing aangeboden. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester, J.M.Kruitwagen. W.H.D.Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 26