133 VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN FILTERTERREIN RIVIERENWIJK Heemstede, 11 november 1975. Aan de Raad, Bij de raadsstukken hebben wij voor u ter inzage gelegd het ontwerp- bestemmingsplan "Fi1terterrein Rivierenwijk"dat betrekking heeft op het voormalige fi 1 terterrein ten zuiden van het gedeelte van de Rijnlaan bij de Leidsevaart. Ter toelichting delen wij u het volgende mede. In het streekplan voor Zuid-Kennemerland is het betrokken gebied aangewezen voor woonqebied met ruime bebouwing. De bestemming volgens het vigerende bestemmingsplan is: agrarische bedrijven. Het plan omvat de bouv/ van 100 woningen, waarvan 42 v/oningwetwoningen en 58 premie-koopwoningen. De situering van deze woningen en uiteraard ook die van de wegen, groenvoorzieningen e.d. is in belangrijke mate bepaald door de in het terrein aanwezige filterbedden, welke - naar bij onderzoek is gebleken - niet dan tegen excessief hoge kosten kunnen worden opgeruimd. Een vrij groot terreingedeelte is aangewezen voor groenvoorzieningen, waarop o.m. de aanleg van een kinderspeelplaats mogelijk is. Het aantal geprojecteerde garages is 22 en het aantal op eigen terrein gesitueerde parkeerpiaatsen 23; daarnaast is de aanlég mogelijk van 97 openbare parkeerplaatsen. Voor verdere informatie moge worden verwezen naar de bijgevoegde uitvoerige toelichting. In het kader van het wettelijk voorgeschreven vooroverleg is het ontwerp- plan toegezonden aan: - de Provinciale Planologische Dienst van Noord-Holland; - de Inspecteur van de Ruimteiijke Ordening in Noord-Holland en Utrecht; - de Eerstaanwezend Ingenieur der Genie; - de Rijksconsulent voor HandelAmbacht en Diensten in Noord-Holland; - het Hoogheemraadschap van Rijnland; - de Hoofdingenieur-Directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Noord-Holland. Alle genoemden hebben verklaard zich met het ontwerp te kunnen verenigen. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 63